Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Māksla

Skaidri zinu, kad veidoju Monu

Keramiķe Gita Ābola par sievietēm, kuras skrien ar vilkiem, izpūšanos kā baloniņam un atgriešanos pie sirdslietas.

Nav receptes, kā izdabāt visiem

Var darīt un organizēt jebko, bet vienmēr būs tādi, kuri nenāks un tikai feisbukā komentēs, ka nekas nenotiek. Pusi radošā mūža vadot Preiļu novada kultūras dzīvi, Guntis Skrimblis ir pārliecināts, ka arī reģionos jābūt pieejamam plašam kultūras notikumu spektram: no šlāgera un ballēm līdz klasikai un augstajai mākslai.

Olainē tapis Baltijā augstākais grafiti mākslas darbs

Šī gada vasarā Olainē ir tapis augstākais grafiti Baltijā – mākslinieks Dainis Rudens, piesaistot mākslinieku Ēriku Cauni, ir izveidojis zīmējumu uz Olaines 45 metrus augstā ūdenstorņa. Kopumā darba tapšanā ir izmantoti vairāk nekā 350 krāsu baloniņi un kopējais noklātais laukums ir 600 kvadrātmetri.

Gulbenē norisināsies mākslas festivāls Divi Jūliji

26. un 27.jūlijā Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā un Vecgulbenes muižā notiks 2.Starptautiskais mākslas festivāls un konference Divi Jūliji. Straume, informēja Gulbenes muzejā.

Izkāpt ārpus racionālā, atļauties pasapņot

Ienākot Kultūras centra Iļģuciems glezniecības studijas Grīva telpās, mani ieskauj gleznām noklātas sienas, molberti un pašlaik topošo mākslas darbu instalācijas. Jau no 1997. gada šeit divreiz nedēļā pulcējas dalībnieki ar lielākām vai mazākām mākslas priekšzināšanām. Kopumā studijā darbojas ap 20 dalībniekiem, taču ne visi nodarbības apmeklē regulāri.

Ar indīgiem zirnekļiem iedzīvotāji biedēti "mākslas vārdā"

Atbildību par indīgo zirnekļu plakātu izlīmēšanu Rīgas pilsētas sabiedriskajās vietās uzņēmies mākslinieks SOME1. Par to viņš medijiem paziņojis anonīmā e-pasta vēstulē, kādu saņēma arī portāls Diena.lv. Jāatzīmē, ka SOME 1 ir savulaik pretrunīgi vērtētās izstādes Disidents viens no autoriem.

Mākoņcilvēks Pāvels

Mākslinieks Pāvels Hafizovs (39) ir dzīvs apliecinājums slavenajai Koelju frāzei par pasauli, kas sadodas rokās sapņu piepildīšanai. Tagad viņš glezno mākoņus, ko pats sauc par savu kriptovalūtu.

Neprasmīgs restaurators atkal sabojā simtiem gadu senu mākslas darbu

Pirms sešiem gadiem interneta lietotājus pamatīgi sasmīdināja kādas kundzes neveiksmīgie centieni restaurēt kādu 19. gadsimta gleznojumu Spānijas baznīcā. Nu pasaules mediju uzmanību piesaistījis jauns gadījums, kad kāds neprasmīgs restaurators pieķeries jau 500 gadus senas koka statujas apgleznošanai.

Iereibis muzeja apmeklētājs Krievijā ar stabu saplēš slavenu 19.gs. gleznu

Kāds muzeja apmeklētājs aizvadītajā nedēļas nogalē Tretjakova mākslas galerijā Maskavā pamatīgi sabojājis vienu slavenākajām gleznām Krievijā - 1885. gadā tapušo reālisma virziena pārstāvja Iļjas Repina darbu Ivans Bargais un viņa dēls Ivans 1581.gada 16. novembrī​, kurā cars tur savu mirstošo dēlu, kuru pats naida uzliesmojumā nāvējoši ievainojis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide