Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +4 °C
Viegls lietus
Sestdiena, 22. februāris
Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Mākslas darbi

Mākslinieka Benksija darbs pārdots par rekordcenu

Britu grafiti mākslinieka Benksija glezna, kurā attēlotas šimpanzes debatējam Lielbritānijas parlamentā, ceturtdienas vakarā tika pārdota izsolē Londonā par 9,8 miljoniem britu mārciņu (11 miljoniem eiro), kas ir jauns cenas rekords šī mākslinieka darbam.

Māksla kļūst par bagātnieku iecienītāko kaislību, pārspējot dārgus vīnus un auto

Mākslas un dārgakmeņu izsoles allaž vilinājušas bagātniekus ar iespējām iegūt savā īpašumā kādu ekskluzīvu retumu. Tomēr šonedēļ pārsisti visi līdzšinējie izsoļu rekordi, ieguldot mākslā un briljantos rekordlielu naudu, piektdien vēsta laikraksts Diena. Britu mākslinieka Frānsisa Bēkona darbs Luciāna Freida trīs studijas pārdots par 142,4 miljoniem dolāru (74,76 miljoni latu), kļūstot par visu laiku dārgāko mākslas darbu, par rekordlielu summu - 83 miljoniem dolāru (43,4 miljoni latu) - izsolīts arī briljants Rozā zvaigzne.

Nacistu nolaupīto gleznu glabātājs lielu daļu darbu varētu atgūt

Vācijas valdība uzskata, ka liela daļa Minhenes dzīvoklī atrasto gleznu, kuras savulaik nolaupījuši nacisti, varētu tikt atdota atpakaļ mitekļa īpašniekam, svētdien vēstīja vietējie mediji.Kā jau ziņots, policija atradusi gandrīz 1500 gleznu, pārmeklējot 1956.gadā mirušā mākslas darbu kolekcionāra Hildebranda Gurlita dēla dzīvokli Minhenē, jo Kornēliuss Gurlits tika turēts aizdomās par nodokļu nemaksāšanu.

Daudzi mākslas darbi Nīderlandes muzejos, iespējams, ir nacistu zagti

No Nīderlandes muzejos apskatāmajiem mākslas darbiem 139 ir "potenciāli problemātiska vēsture", proti, tos, iespējams, savulaik nolaupījuši nacisti, liecina muzeju ieguvumu izpēte.Daudzi no mākslas darbiem varētu būt piederējuši ebrejiem.Izmeklēšanā piedalījās 162 Nīderlandes muzeji. Tika pētīti muzeju ieguvumi laika posmā no 1933.

Nelegālā mākslas tirgus apjomi nav zināmi

Austrumeiropas un Centrāleiropas reģions, tostarp Latvija, ir īpaši sensitīvs saistībā ar zagto mākslas priekšmetu noieta tirgu, jo tas ir tranzīta ceļš Tuvo Austrumu valstīm. Latvijā visvairāk zagtie mākslas priekšmeti ir ikonas un svētbildes no baznīcām. Savukārt neviens valsts vai pašvaldību mākslas muzejs līdz šim nav sniedzis informāciju par pazudušiem vai nozagtiem mākslas darbiem, liecina Interpola rīcībā esošā informācija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide