Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +25 °C
Skaidrs
Piektdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Mazās skolas

RTU Inženierzinātņu vidusskola atkārtoti atzīta par labāko mazo skolu reitingā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) otro gadu pēc kārtas ieguvusi pirmo vietu Ata Kronvalda fonda veidotajā labāko mazo skolu reitingā un vēl uz gadu savā īpašumā paturēs ceļojošo balvu Lielā Pūce, ko pasniedz labākajiem skolu kolektīviem par sasniegumiem skolēnu zinātniski pētnieciskajā darbībā, mācību priekšmetu olimpiādēs un radošajās skatēs, informē universitāte.

Solījumi makā nekrīt

Nedaudz vairāk nekā trīs eiro algas pielikums - tāds ir vidējais skaitlis, rēķinot sasniegto efektu pēc skolu reformas Viļakas novadā. Tiesa, šis skaitlis veidojas, summējot to pedagogu atalgojumu, kuriem alga ir ievērojami palielinājusies, un to, kuriem tā sarukusi. Arī citviet Latvijā atzīst - situācija bieži atšķiras pat vienā skolā, bet skaidrs ir tas, ka nav runas par algu pielikumu līdz divsimt eiro, kā savulaik izskanējis solījumu līmenī, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.

papildināts (15:25) - Apstiprina minimālo skolēnu skaitu 10.klases atvēršanai

Ministru kabinets (MK) otrdien, 13.oktobrī, atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātos priekšlikumus par minimālo skolēnu skaitu 10.klases atvēršanai. Sākot no 2018.gada novadu vidusskolās 10.klases atvēršanai nepieciešamais minimālais skolēnu skaits būs 12 skolēni 10.klasē vai vismaz 32 skolēni 10.

Viens klasē, bet skolā ar dvēseli

"Pilnīgi pazaudēt mazās skolas nevar. Varbūt tā mazā skola kādu dvēselīti izglābj," Dienai nosaka Kuldīgas pamatskolas Basu filiāles pedagoģe Biruta Lagzdiņa. Viņa uzņēmusies mums parādīt nelielo skolu, kas jau kopš 1922. gada izvietota vēsturiskajā Biržu muižā 18 kilometru attālumā no Kuldīgas.

Dagdas novada sākumskolā mācības uzsāks tikai viens pirmklasnieks

Dagdas novada Konstantinovas sākumskolā šogad skolēnu pulku papildinās tikai viens vienīgs pirmklasnieks, vēsta LTV ziņas.Šī ir viena no mazākajām skolām Latvijā – jaunajā mācību gadā jaunas zinības tur smelsies vien 25 skolēni.Kaut vecākiem ir izdevīgi, ka savas atvases iespējams sūtīt skolā tuvu mājām, pastāv iespēja, ka šis ir skolas pēdējais mācību gads – pašvaldībai skolas uzturēšana izmaksā pārāk dārgi.

IZM: Sistēma "nauda seko skolēnam" nav sasniegusi sākotnējos mērķus

Finansēšanas sistēma "nauda seko skolēnam" pamatā sevi attaisno lielajās pilsētās, kur ir liels skolēnu skaits, savukārt mazajās skolās tā rada problēmas, neattaisnojot sākotnēji izvirzītos mērķus, uzskata izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.Šos jautājumus savas darbības laikā ministrs akcentējis vairākkārt.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide