Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Svētdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

Meža dzīvnieki

Latvijā turpināsies meža dzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šogad un nākamajos divos gados plāno turpināt meža dzīvnieku ikgadējo vakcināciju pret trakumsērgu, ko īsteno divas reizes gadā ar mazo aviācijas lidmašīnu palīdzību izkaisot vakcīnas noteiktā Latvijas teritorijā, aģentūra LETA noskaidroja dienestā.

Baltu ziemu negaida

Briežiem, stirnām, aļņiem vieglāk pārvietoties un atrast barību, ja sniega nav.

Ventspilī meža zvēru nodarīto postījumu kontrolei izveido Medību koordinācijas komisiju

Ventspils pilsētas dome nolēmusi izveidot Medību koordinācijas komisiju ar mērķi novērtēt un noteikt medījamo dzīvnieku nodarīto postījumu apjomu, pakāpi, materiālo zaudējumu apmēru, kā arī pasākumus postījumu un to seku ierobežošanai vai likvidēšanai Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā, aģentūra LETA uzzināja Ventspils domē.

Savvaļas zvēru sastopot

Jūlija nogalē devos divvientulīgā piedzīvojumā - vēžot Latgalē, Nirzas ezerā, kas atrodas teju pie Krievijas robežas. Jāsaka, kā ir: arī Latgale ir atpūtnieku pārpilna, un pie ezera darbojas princips - kas pirmais brauc, tas pirmais ieņem vietu ar skaistāko skatu uz saulrietu. Tomēr mums paveicās, un atradām nomaļu, bet pieklājīgu vietiņu nakšņošanai netālu no meža.

Rīgas iedzīvotājus terorizē mežacūkas

Izrādās, Rīgas iedzīvotājus apdraud ne tikai pilsētas kanālā mītošie bebri. Pilsētas iedzīvotājus Juglas apkaimē jau vairākus gadus terorizē mežacūkas, vēsta TV3 Ziņas.

Meža lapsa par pilsētnieci

Mūsu dzīve, šķiet, kļūst aizvien straujāka, un daudzi došanos pie dabas izvēlas kā iespēju atgūt harmoniju, stabilizēt ikdienas ritmu, kaut arī pretnostatījums - daba un pilsēta - paliek… Tomēr nākas ievērot, ka ne tikai cilvēks atkal atgriežas pie dabas izzināšanas, dodoties uz mežu, pļavu vai kādu ūdenstilpi, bet, gluži kā Imanta Ziedoņa Zaļajā pasakā, daba ienāk arī pilsētā! Murrājošs kaķis uz soliņa ir tipisks urbānās ainavas komponents, klaiņojošs suņuks drusku izraisa satraukumu, bet iespēja uzkāpt laiskai čūskai vai izbiedēt darbīgu ezi ir visai eksotiska.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide