Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Miegs

Mājsēdē būtiski cieš pusaudžu miegs un emocionālā veselība

Jau pirms Covid-19 pandēmijas katrs trešais jeb 39% jauniešu gulēja mazāk par vecumam atbilstošo veselīga miega normu, liecina Epilepsijas un miega medicīnas centra (Bērnu klīniskā universitātes slimnīca) un Veselības centru apvienības (VCA) sertificētas pediatres – miega speciālistes Martas Celmiņas veiktās aptaujas dati. Ārste novērojusi, ka pašlaik situācija ir krietni pasliktinājusies.

Viss labais notiek miegā

Nav laika, jāstrādā. Kapā izgulēsies. Tā runā "vidējais latvietis". Ir vēl citas frāzes, piemēram, "visu dzīvi nogulēsi", "no miega maisu neuzšūsi" un tā tālāk. Bet ko patiesībā nozīmē pietiekama neizgulēšanās?

Nakts maiņu darbs rada dzīvībai bīstamu haosu organismā

Neregulāru nakts maiņu darbs ne tikai izjauc normālu cilvēka bioritmu un organismā rada "haosu", bet ilgtermiņā var būt pat ļoti bīstams veselībai, brīdina pētnieki.Ilgstošs darbs neregulārās maiņās, jo īpaši naktī, paaugstina diabēta, vēža, liekā svara izraisīta infarkta risku, secinājuši pētnieki Miega izpētes centrā Lielbritānijā.

VIDEO: Vai ilgstošs miega trūkums var nogalināt?

Kaut zināms, ka labs miegs ir viens no veselīga dzīvesveida pamatelementiem, zinātne joprojām nesniedz pilnīgas atbildes, kāpēc mēs vidēji trešo daļu savas dzīves pavadām aizmiguši un vai no ilgstošas negulēšanas iespējams nomirt.

Kā neļauties pēcpusdienas nogurumam

Lai arī siestu jeb pusdienslaika snaudu piekopj daudzās zemēs, šādu greznību lielākā daļā Eiropas valstu var atļauties retais. Ja jūtat, ka pēcpusdienā jūs kļūstat miegains un nespējat labi koncentrēties darbam, ievērojiet vairākus padomus, kas palīdzēs jums palikt mundram, neķeroties pie kārtējās kafijas tases, ziņo portāls Oprah.com.

Kāpēc miegains autovadītājs ir bīstams

Neizgulējies un noguris autovadītājs ir bīstams ne tikai pats sev, bet arī apkārtējiem. Miegaini autovadītāji reaģē lēnāk, nespēj laikus pieņemt lēmumu vai pat uz sekundi iesnaužas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide