Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mobilie sakari

Vodafone zaudējumi gada laikā iespaidīgi - 7,6 miljardi eiro

Lielbritānijas mobilo sakaru operators Vodafone pagājušajā biznesa gadā, kas noslēdzās martā, strādāja ar 7,6 miljardu eiro tīrajiem zaudējumiem, salīdzinot ar 2,8 miljardu eiro peļņu pirms gada, teikts otrdien publiskotajā uzņēmuma paziņojumā.

Skaisto numuru tirdzniecība

Ik pa laikam publiski izskan neizpratne no dažādu mobilo sakaru operatoru klientiem par saņemtajām īsziņām ar piedāvājumiem iegādāties "skaistus telefona numurus". Īsziņu autori nestādās priekšā un arī neatklāj, kur dabūjuši konkrētā cilvēka telefona numuru. Atsevišķi mobilo sakaru operatori Dienai nenoliedz, ka arī viņu klientiem par maksu iespējams izvēlēties kādu "īpašo" telefona numuru, tomēr uzsver, ka šādi piedāvājumi netiek sūtīti iedzīvotājiem īsziņās.

Lietuvā aizliegs lietot telefonu uz gājēju pārejām

Lietuvas valdība trešdien apstiprinājusi grozījumus ceļu satiksmes noteikumos, kas aizliedz runāt pa telefonu, šķērsojot brauktuvi pa gājēju pārejām. Jaunie noteikumi paredz, ka gājējam gan pirms brauktuves šķērsošanas, gan tās laikā jāatturas no jebkādām darbībām, kas varētu novērst viņu uzmanību no satiksmes situācijas, tai skaitā no mobilo sakaru ierīču lietošanas.

Sakaru traucējumus var radīt pat bojāts ledusskapis

"Pēdējos divos trijos gados ir ap 170–180 gadījumiem gadā, kad tiek konstatēti lielāki vai mazāki sakaru traucējumi. Jāņem vērā, ka tie nav tikai mobilo komunikāciju sakari, jo tie ir ļoti daudzveidīgi – televīzijas un radio apraide, avio un jūras kuģniecības sakari, " intervijā norāda VAS Elektroniskie sakari Tehniskā departamenta direktors Māris Aleksandrovs.

LMT sadarbosies ar MikroTik ātrākai 5G ieviešanai Latvijā

Turpinot darbu pie 5G tehnoloģijas attīstības, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) un pasaulē pazīstamais Latvijas bezvadu iekārtu un rūteru zīmols MikroTik uzsācis kopīgu sadarbību, portālu Diena.lv informēja LMT.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide