Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +15 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 21. oktobris
Severīns, Urzula

Mucenieki

Muceniekos var dzīvot pusgadu

Līdz ar ārkārtas situācijas izsludināšanu četrās pierobežas pašvaldībās no 11. augusta pēdējo divu dienu laikā Latvijas robežu nav šķērsojis neviens robežpārkāpējs, bet no nelikumīgas robežas šķērsošanas atturēta 91 persona, informē Valsts robežsardze. Tomēr ir jautājums, kas notiks ar tiem nelikumīgajiem imigrantiem, kuri Latvijā ieradušies līdz 11. augustam.

Pērn latviešu valodas kursu beiguši 60 patvēruma meklētāji

Pērn projektā Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām latviešu valodas kursu pabeigušas 60 starptautiskās aizsardzības personas jeb patvēruma meklētāji, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu, bet kursu par Latviju - vēl 77 personas, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāve Rasa Saliņa.

Jansons Muceniekos: Mākslīgi nevaram regulēt patvēruma meklētāju plūsmu

"Mēs nevaram mākslīgi regulēt patvēruma meklētāju plūsmu, jo mums ir jārēķinās ar faktu, ka tie patvēruma meklētāji, kas brauc uz Latviju, pārsvarā ierodas šeit kā tranzīta zemē, lai pēcāk dotos uz citām Eiropas valstīm. Izmitināšanas centrs Muceniekos ir labā stāvoklī, un infrastruktūra ir pietiekama, lai turpinātu uzņemt jaunus patvēruma meklētājus,” uzsver Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ritvars Jansons (NA).

Biedrība: Bēgļiem Muceniekos trūkst apģērba un apavu; PMLP to noliedz

Patvēruma meklētājiem centrā Muceniekos trūkst dažādu lietu, kas viņiem ļautu iziet sabiedrībā, piemēram, apģērba un apavu. Tā norāda ar viņiem strādājošie mentori. Tikmēr Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) nepiekrīt, ka patvēruma meklētāji izjūt šādu trūkumu. Par to svētdien vēstīja raidījums Ziņas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide