Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +25 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Neapliekamais minimums

Diferencētais neapliekamais minimums vēl divus gadus mainīts netiks

Ārvalstu investoru padome (ĀIP) ir nākusi klajā ar ierosinājumu atteikties no diferencētā neapliekamā minimuma (DNM), tā vietā atgriežoties pie fiksētā neapliekamā minimuma, progresivitāti panākot ar progresīvajām iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmēm.

Piedāvā mainīt diferencēto neapliekamo minimumu un IIN likmes

Gaidāmo nodokļu izmaiņu kontekstā piedāvāts mainīt diferencēto neapliekamo minimumu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes, paredz aģentūras LETA rīcībā esošais piedāvājums nodokļu politikas pamatnostādņu izmaiņām no 2021.gada līdz 2025.gadam. Vienlaikus paredzēts no 2021.gada celt minimālo algu no līdzšinējiem 430 eiro līdz 500 eiro.

No nākamā gada paaugstinās neapliekamo minimumu

Ministru kabinets otrdien atbalstīja grozījumus noteikumos par neapliekamā minimuma un nodokļa atvieglojuma apmēru iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) aprēķināšanai, paredzot no 2020.gada celt neapliekamo minimumu.

Tiesībsargs kritizē niecīgo garantētā minimālā ienākuma līmeņa palielināšanu

No nākamā gada līdz 53 eiro mēnesī jeb par 3,20 eiro valstī tiks palielināts garantētais minimālais ienākumu (GMI) līmenis. Ar tik niecīgu pieaugumu mierā nav tiesībsargs Juris Jansons, kurš norāda - GMI līmenis Latvijā būs teju identisks Pasaules bankas noteiktajam absolūtajam nabadzības līmenim pasaulē, otrdien vēstīja raidījums LNT Ziņas sešos.

LTV: Apsver līdz 350 eiro palielināt neapliekamo minimumu mazajām algām

Finanšu ministrija, strādājot pie nodokļu politikas izmaiņām, apsver iespēju piedāvāt palielināt ar nodokļiem neapliekamo ienākumu minimumu mazajām algām līdz 350 eiro, vēsta Latvijas Televīzija. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) nav vēlējusies sīkāk komentēt ieceres, taču atzinusi, ka neapliekamā minimuma palielinājums tiek apsvērts.

Arodbiedrības aicinās valdību atjaunot neapliekamo minimumu līdz 130 eiro

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) aicinās valdību atjaunot ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo minimumu pirmskrīzes jeb 130 eiro apjomā, atsakoties no strādājošajiem nedraudzīgā diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanas, aģentūru LETA informēja LBAS pārstāve Sanita Birkenfelde.

Ieviesīs diferencēto neapliekamo minimumu

Saeima piektdien galīgajā lasījumā pieņēma likuma izmaiņas, kas paredz diferencētā neapliekamā minimuma ieviešanu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojumu atcelšanu par pilngadīgām un darbspējīgām personām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide