Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Nobela Miera prēmija

Nobela Miera prēmija piešķirta Denisam Mukvegem un Nadiai Muradai

Nobela Miera prēmija šogad piešķirta Kongo Demokrātiskās Republikas ginekologam Denisam Mukvegem, kurš palīdz seksuālās vardarbības upuriem, un Irākas jezīdu aktīvistei Nadiai Muradai par ieguldījumu cīņā pret seksuālo vardarbību konflikta zonās.

Ar vienu kreklu

Fakts, ka Lidija Lasmane-Doroņina (93) izvirzīta Nobela Miera prēmijai, atgādina par stājas nozīmi cilvēka dzīvē jeb, citiem vārdiem sakot, morālo mugurkaulu. Padomju varas opozicionāre un bijusī politieslodzītā ir viena no 320 izvirzītajiem kandidātiem šim apbalvojumam, kura laureāts tiks paziņots 5. oktobrī. Par viņu uzņemtā filma līdz mēneša beigām pieejama portālā filmas.lv.

Miers iedzīts strupceļā

Kolumbijas iedzīvotāji noraidīja valdības un nemiernieku grupējuma FARC parakstīto miera līgumu, bet Valsts prezidents Huans Manvels Santoss par to tomēr apbalvots ar Nobela Miera prēmiju. Dienvidamerikas valstij tagad priekšā smags darbs, lai uz visiem laikiem izbeigtu vairāk nekā pusgadsimtu ilgušo asiņaino pilsoņkaru.

Nobela prēmiju ekonomikā piešķir kontraktu teorijas pētniekiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta britu izcelsmes ASV zinātniekam, Hārvarda universitātes pofesoram Oliveram Hārtam un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta profesoram Bengtam Holmstremam no Somijas par viņu ieguldījumu kontraktu teorijas attīstībā, pirmdien paziņoja Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Nobela miera prēmiju iegūst Kolumbijas prezidents Santoss

Kolumbijas prezidentam Huanam Manuelam Santosam "par apņēmīgajiem centieniem izbeigt vairāk nekā 50 gadus ilgstošo pilsoņu karu" piešķirta Nobela Miera prēmija, liecina paziņojums apbalvojuma mājaslapā."Prezidents Santoss iniciēja sarunas, kuru kulminācija bija miera līgums starp Kolumbijas valdību un FARC kaujiniekiem un nemitīgi mēģinājis virzīt uz priekšu miera procesu," pausts komitejas paziņojumā.Uz Nobela Miera prēmiju šogad pretendēja 376 cilvēki, kas ir rekords, par teju simtu pārspējot 2014. gadā pieteikto kandidātu loku.

Vēsturiska vēlēšanu uzvara Mjanmas opozīcijai

Nobela Miera prēmijas laureātes Aunas Sanas Su Či vadītā opozīcijas partija guvusi uzvaru svētdien notikušajās Mjanmas parlamenta vēlēšanās, kas nodēvētas par pirmo brīvo un godīgo balsojumu šajā Dienvidaustrumāzijas valstī 25 gadu laikā, neraugoties uz to, ka daudziem bija liegts tajās piedalīties. Līdz šim valdošais militāristu atbalstītais politiskais spēks atzinis sakāvi, otrdien vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide