Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Nobela Miera prēmija

Triju izcilnieku superkomanda

Nobela prēmiju katrā zinātnes nozarē var saņemt tikai trīs pētnieki, taču mūsdienās pie katra nozīmīga atklājuma strādā desmitiem un pat simtiem gaišu prātu,

Miers iedzīts strupceļā

Kolumbijas iedzīvotāji noraidīja valdības un nemiernieku grupējuma FARC parakstīto miera līgumu, bet Valsts prezidents Huans Manvels Santoss par to tomēr apbalvots ar Nobela Miera prēmiju. Dienvidamerikas valstij tagad priekšā smags darbs, lai uz visiem laikiem izbeigtu vairāk nekā pusgadsimtu ilgušo asiņaino pilsoņkaru.

Nobela prēmiju ekonomikā piešķir kontraktu teorijas pētniekiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta britu izcelsmes ASV zinātniekam, Hārvarda universitātes pofesoram Oliveram Hārtam un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta profesoram Bengtam Holmstremam no Somijas par viņu ieguldījumu kontraktu teorijas attīstībā, pirmdien paziņoja Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Nobela miera prēmiju iegūst Kolumbijas prezidents Santoss

Kolumbijas prezidentam Huanam Manuelam Santosam "par apņēmīgajiem centieniem izbeigt vairāk nekā 50 gadus ilgstošo pilsoņu karu" piešķirta Nobela Miera prēmija, liecina paziņojums apbalvojuma mājaslapā."Prezidents Santoss iniciēja sarunas, kuru kulminācija bija miera līgums starp Kolumbijas valdību un FARC kaujiniekiem un nemitīgi mēģinājis virzīt uz priekšu miera procesu," pausts komitejas paziņojumā.Uz Nobela Miera prēmiju šogad pretendēja 376 cilvēki, kas ir rekords, par teju simtu pārspējot 2014. gadā pieteikto kandidātu loku.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide