Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Noguldījumi

Latvijā noguldījumi palielinās

Runājot par to, cik veiksmīgi vai neveiksmīgi katra valsts var pārvarēt ekonomisko krīzi, ekspertu sarunās nereti tiek uzsvērta tieši uzkrājumu nozīme gan valstu, gan mājsaimniecību līmenī. Labajos laikos izveidotais uzkrājums var palīdzēt iedzīvotājiem amortizēt krīzes triecienus, turklāt uzkrājumu tērēšana var balstīt arī visu valsts ekonomiku.

Iesaka turpināt ieguldīt

Sākoties finanšu satricinājumiem, kuri izvēršas arī ekonomiskajā lejupslīdē, tradicionāli samazinās ienākumi un bezdarbs pieaug, līdz ar to mājsaimniecības kļūst ekonomiski mazāk aktīvas. Tomēr samērā liela daļa sabiedrības savus ienākumus saglabā arī krīzes laikā vai arī pamanījusies samērā daudz uzkrāt laikos, kad ekonomikai klājies labi. Tiem, kuri krīzes situācijā vēl var atļauties ieguldīt, piemēram, pensiju trešajā līmenī, var rasties jautājums, vai šīs investīcijas turpināt vai gaidīt, kad ekonomiskā situācija stabilizējas. Jāuzsver, ka šis jautājums ir attiecināms ne tikai uz trešo pensiju līmeni, bet arī ieguldījumiem uzkrājošajā apdrošināšanā un investīcijām vispār.

Pirmajā stundā Krājbankas noguldītājiem izmaksāti 5,4 miljoni latu

Pirmajā stundā Citadele banka, kurai uzticēts izmaksāt garantētos noguldījumus Latvijas krājbankas klientiem, ir apkalpojusi jau aptuveni 1130 Krājbankas klientus, izmaksājot ap 5,4 miljonus latu garantētās atlīdzības.Garantēto atlīdzību klienti izņēmuši gan skaidrā naudā, gan ar pārskaitījumu, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) rīcībā esošie jaunākie dati.

FKTK šonedēļ tiesā iesniegs Krājbankas maksātnespējas pieteikumu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) plānojusi šonedēļ iesniegt tiesā AS Latvijas Krājbanka maksātnespējas pieteikumu. Komisija šobrīd izvērtē Krājbankas maksātnespējas administratora kandidātus, kuru sākotnējo profesionālo atlasi ir veikusi biedrības Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija valde, par būtiskākajiem atlases kritērijiem nosakot kandidātu pieredzi kredītiestāžu maksātnespējas procesos.

Saeima garantēto noguldījumu summu palielina līdz 100 000 eiro

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Noguldījumu garantiju likumā, kas paredz dubultot garantētās atlīdzības apmēru vienam noguldītājam līdz 100 000 eiro. Līdz šim noguldītājs varēja atgūt naudu pilnā apmērā, bet ne vairāk kā 50 000 eiro.Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (Vienotība) parlamenta sēdē izteicās, ka šīs izmaiņas skars nelielu daļu noguldītāju, jo aptuveni 80 procenti depozītu nesasniedz šo summu.

Saņemot depozītā uzkrāto, būs jādalās ar valsti

Jau nākamgad 2.janvārī aizejot uz banku, lai saņemtu šogad depozītā noguldīto naudu, daļa nopelnīto procentu turpat bankā būs arī jāatstāj, jo, sākot ar 2010.gadu, iedzīvotājiem tiks piemērots tā sauktais kapitāla pieauguma nodoklis 10% apmērā. Tātad, ja depozīta procenti veido 20 latu, valsts budžetam būs jāatdod divi no tiem. Nodokli aprēķinās arī par nekustamā īpašuma realizēšanu, dividendēm, vērtspapīru pārdošanu - ja vien šie darījumi nesuši peļņu. Ir atrasts arī veids, kā palielināt budžeta ieņēmumus uz dzīvības apdrošināšanā un pensiju fondos veikto iemaksu rēķina.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide