Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Noguldījumi

Par naudas drošību bankās nav jāuztraucas

Pavisam drīz apritēs 11 gadu kopš Volstrītas finanšu milža Lehmans Brothers sabrukuma, ko daudzi uzskata par atskaites punktu iepriekšējai finanšu krīzei. Tiesa gan, jau pirms šīs bankas maksātnespējas pasludināšanas netrūka kredītiestāžu, kuru finansiālās problēmas lika tām pārtraukt darbību. Latvijā banku sektora problēmas galvenokārt varam atcerēties saistībā ar, tā sakot, nacionalizēto Parex banku, kuras finansiālo problēmu segšana valsti iedzina starptautisko aizdevēju valgos, un procesa gala rezultātā iztikas meklējumos no valsts devās prom pat vairāk nekā 100 000 tās darbaspējīgo iedzīvotāju.

Latvijas turīgie investori izteikti vairās no riska

Lai gan ieguldījumu risks aug proporcionāli iespējai nopelnīt, tomēr Latvijas turīgie investori izteikti vairās no riska un kā galveno motivāciju savu līdzekļu ieguldīšanai min vēlmi likt savai naudai strādāt – tā rāda_ Swedbank Private Banking _veiktā pētījuma rezultāti.

Pirmajā stundā Krājbankas noguldītājiem izmaksāti 5,4 miljoni latu

Pirmajā stundā Citadele banka, kurai uzticēts izmaksāt garantētos noguldījumus Latvijas krājbankas klientiem, ir apkalpojusi jau aptuveni 1130 Krājbankas klientus, izmaksājot ap 5,4 miljonus latu garantētās atlīdzības.Garantēto atlīdzību klienti izņēmuši gan skaidrā naudā, gan ar pārskaitījumu, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) rīcībā esošie jaunākie dati.

FKTK šonedēļ tiesā iesniegs Krājbankas maksātnespējas pieteikumu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) plānojusi šonedēļ iesniegt tiesā AS Latvijas Krājbanka maksātnespējas pieteikumu. Komisija šobrīd izvērtē Krājbankas maksātnespējas administratora kandidātus, kuru sākotnējo profesionālo atlasi ir veikusi biedrības Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija valde, par būtiskākajiem atlases kritērijiem nosakot kandidātu pieredzi kredītiestāžu maksātnespējas procesos.

Saeima garantēto noguldījumu summu palielina līdz 100 000 eiro

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Noguldījumu garantiju likumā, kas paredz dubultot garantētās atlīdzības apmēru vienam noguldītājam līdz 100 000 eiro. Līdz šim noguldītājs varēja atgūt naudu pilnā apmērā, bet ne vairāk kā 50 000 eiro.Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (Vienotība) parlamenta sēdē izteicās, ka šīs izmaiņas skars nelielu daļu noguldītāju, jo aptuveni 80 procenti depozītu nesasniedz šo summu.

Saņemot depozītā uzkrāto, būs jādalās ar valsti

Jau nākamgad 2.janvārī aizejot uz banku, lai saņemtu šogad depozītā noguldīto naudu, daļa nopelnīto procentu turpat bankā būs arī jāatstāj, jo, sākot ar 2010.gadu, iedzīvotājiem tiks piemērots tā sauktais kapitāla pieauguma nodoklis 10% apmērā. Tātad, ja depozīta procenti veido 20 latu, valsts budžetam būs jāatdod divi no tiem. Nodokli aprēķinās arī par nekustamā īpašuma realizēšanu, dividendēm, vērtspapīru pārdošanu - ja vien šie darījumi nesuši peļņu. Ir atrasts arī veids, kā palielināt budžeta ieņēmumus uz dzīvības apdrošināšanā un pensiju fondos veikto iemaksu rēķina.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide