Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Nokrišņi

Jāņu naktī līst vidēji reizi trijos gados

Apkopojot datus par pēdējiem 53 gadiem, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs secinājis, ka nokrišņu varbūtība Jāņu naktī dažādos valsts reģionos ir no 21% līdz 47%, valstī vidēji - 32%.

Vietām valstī nokrišņu daudzums jau pārsniedzis oktobra normu

Pēdējās nedēļas laikā visvairāk lijis Siguldā un Kurzemes rietumu piekrastē, kur nokrišņu daudzums sasniedzis 70-96 milimetrus jeb 81-111 procentu no oktobra normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedzis 79 litrus kvadrātmetrā

No otrdienas vakara līdz trešdienas rītam nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedza 79,2 milimetrus, kas atbilst 79,2 litriem kvadrātmetrā un 112 procentiem no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Klimats Latvijā aizvien pasiltinās, līdz ar to nokrišņu daudzums palielināsies

Aizdomas, ka aizvien biežāk ir stipri lietains un vasaras karstums nepanesamāks, apliecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra veiktā apjomīgā klimatisko apstākļu analīze. Tā uzskatāmi atklāj, ka pēdējā pusgadsimta laikā Latvijā notikusi klimata pasiltināšanās un palielinājies nokrišņu daudzums. Kā ikvienas pārmaiņas, arī klimata pārmaiņas ietver sevī gan riskus, gan iespējas. Pretošanās klimata pārmaiņām ir lieka, viedākā pieeja ir ņemt vērā šīs izmaiņas un censties pēc iespējas prātīgāk tām pielāgoties, kaut vai parūpējoties par izturīgiem gumijas zābakiem, košu lietusmēteli, varbūt kādu arbūza sēklu eksperimentālam stādam, lai laika prognozes nākotnē nenestu vilšanos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide