Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Noziegumi pret bērniem

Šogad sešos mēnešos noziegumos cietuši 248 bērni

Šogad sešos mēnešos par noziegumos cietušajiem atzīti 248 bērni, kas ir par 22 bērniem mazāk nekā pērn pirmajā pusgadā, liecina Valsts policijas pārskats par nepilngadīgo noziedzības stāvokli, noziedzīgos nodarījumos cietušajiem bērniem un noziedzības novēršanas problēmām.

Atkārtoti traumē jau cietušus bērnus

Nereti bērna liecība kalpo par vienīgo kriminālprocesa pierādījumu, taču izpratnes un resursu trūkums atbildīgajās iestādēs to mēdz padarīt nekam nederīgu, paralēli traumējot pašu nepilngadīgo upuri, pārliecināts tiesībsargs Juris Jansons.Bērnu pratināšana šobrīd visbiežāk notiek izmeklētāju darba kabinetos, kuros, pēc speciālistu teiktā, nav draudzīgu apstākļu, otrdien vēsta laikraksts _Dienai.

Šogad pieaudzis dažādos noziegumos cietušo bērnu skaits

Šogad sešu mēnešu laikā noziegumos cietis 281 bērns, kas tas ir par 55 vairāk nekā šajā laika posmā pērn, pirmdien žurnālistiem klāstīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs.Visbiežāk bērni cietuši ar tikumību un dzimumneaizskaramību saistītos noziegumos - tie ir 32,4% gadījumu.

Šī gada pirmajā pusē noziegumos cietuši 226 bērni

2015. gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, nedaudz samazinājies noziedzīgos nodarījumos cietušo nepilngadīgo personu skaits. Šogad par trešdaļu mazinājies no fiziskas un seksuālas vardarbības cietušo bērnu skaits, taču pirmajā pusgadā nepilngadīgie biežāk kļuvuši par zagļu un laupītāju upuriem, portāls Diena.lv uzzināja Valsts policijā.

Būtiski pieaudzis vardarbīgo noziegumu skaits pret bērniem

Šogad sešos mēnešos būtiski pieaudzis pret bērniem pastrādāto vardarbīgo noziegumu skaits, liecina Valsts policijas apkopotā informācija. Pieaugums ir vērojams teju visās būtiskākajās pozīcijās. Ja pērn pirmajā pusgadā nebija sāktu kriminālprocesu par bērnu noslepkavošanu pastiprinošos apstākļos un par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, tad šogad attiecīgi ierosinātas piecas un četras šādas lietas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide