Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +25 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 18. jūlijs
Rozālija, Roze

OCTA

LTAB: Par stāvvietās notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem OCTA atlīdzībās pērn izmaksāti 789 000 eiro

Pagājušajā gadā obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošinātājiem pieteikts 881 ceļu satiksmes negadījums, kas fiksēts publiskajās stāvvietās, par kuriem apdrošinātāji OCTA atlīdzībās kopā izmaksājuši 789 000 eiro, aģentūru LETA informēja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) pārstāvji, atsaucoties uz LTAB apkopoto statistiku.

Septembrī veikta vēsturiski lielākā izmaksa no OCTA Garantijas fonda par Latvijā notikušu CSNg

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) šī gada septembrī veicis vēsturiski lielāko izmaksu no OCTA Garantijas fonda par Latvijā notikušu ceļu satiksmes negadījumu (CSNg), ko izraisījis neapdrošināts transportlīdzeklis, turklāt tā vadītājs bijis alkohola reibumā. Kopējā atlīdzību summa, kas izmaksāta CSNg cietušajiem ir vairāk nekā 250 tūkstoši eiro, un tas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā līdz šim lielākā veiktā izmaksa no Garantijas fonda par Latvijā notikušu CSNg.

Apdrošinātājs: Cīņa pret konkurentiem ir svarīgāka nekā patērētāju interešu ievērošana

Laikā, kad energoresursu cenu kāpuma dēļ finansiāli cieš gan mājsaimniecības, gan arī uzņēmumi, ir nepieņemami turpināt uzturēt prettiesisku situāciju transporta līdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA) tirgū un mākslīgi sadārdzināt OCTA polišu cenas, uzskata apdrošināšanas akciju sabiedrības “Balcia Insurance SE” valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus.

LTAB: Viena mēneša OCTA polišu pircēji nākamo polisi iegādājas vidēji divas dienas pēc iepriekšējās beigu termiņa

Transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas viena mēneša polišu pircēji nākamo polisi iegādājas vidēji divas dienas pēc iepriekšējās beigu termiņa, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā (LTAB), atsaucoties uz apkopotajiem statistikas datiem.

Plāno no 1.jūlija ļaut OCTA noformēt uz 30 dienām

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien atbalstīja virzīšanu trešajam lasījumam priekšlikumu grozījumiem Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā, paredzot no 2021.gada 1.jūlija ļaut obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) polisi iegādāties uz 30 dienām.

Ārkārtējās situācijas laikā auto īpašnieks varēs pārtraukt OCTA polises darbību

Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā auto īpašnieks varēs pārtraukt sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) polises darbību, ja auto netiek izmantots, paredz ceturtdien Ministru kabineta ārkārtas sēdē atbalstītie grozījumi likumā par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide