Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +11 °C
Skaidrs
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Ojārs Vācietis

Labiņāki, bet ne mākslinieki

Teiksim, mākslas aksioma ir tā, ka mākslai jāiet realitātei pa priekšu, tai ir nojausmas, intuīcijas un paredzējuma funkcijas. Citādi tā nedos neko jaunu. (..) Pie tā ir jāpierod, tas ir jāapgūst. Kas varētu būt vienkāršāk, kā izlikties visusaprotošam un visupieņemošam? Bet tie būtu meli, un mūsu savstarpējās attiecības vairs nebūtu tīras.

LNB atzīmēs Ojāra Vācieša 85 gadadienu

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā, 13. novembrī plkst. 20, sagaidot dzejnieka Ojāra Vācieša 85. gadskārtu, notiks dzejniekam veltīts pasākums, informēja Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Zalāns.

LTV1 atzīmēs dzejnieka Ojāra Vācieša 80. jubileju ar plašu programmu

Godinot izcilo latviešu dzejnieku Ojāru Vācieti 80. jubilejā, LTV1 šomēnes piedāvās īpašu programmu ar videofilmu Vārds – Ojārs Vācietis, muzikālo izrādi Vācietis. Novembris. Klavierkoncerts, viņa personībai un daiļradei veltītu raidījumu 100g kultūras. Nacionālie dārgumi, bet 5. decembrī – LTV režisores Mārītes Balodes jaunāko portretfilmu par Ojāru Vācieti.

FOTO: Mūzikas nams Daile gatavojas atklāšanai

Mūzikas namu Daile plānots atklāt 13. novembrī, piedāvājot apmeklētājiem Ojāra Vācieša jubilejas gadā Jāņa Lūsēna jaunradītu koncertizrādi – rokkoncertu ar Latvijas izcilā dzejnieka vārdiem Puses.

Ilūkste Rīgā

Silta rudens diena, lapas tikpat kā nobirušas, var labi redzēt cauri krūmu puduriem, koku zariem, zemeslode atsedzas, brūnās, miklās vietas tagad ir tik tuvu acīm, ka dzīves īstums kļūst sentimentāls,

Ojāra Vācieša laiks

13.novembrī dzejniekam Ojāram Vācietim apritētu 80 gadu jubileja, bet viņam bija lemts daudz īsāks mūžs nekā vienaudzim Imantam Ziedonim. Vācieša talanta uzplaukums sakrita ar dziļākās padomju stagnācijas posmu, un brīvības atgūšanu viņš tā arī nepiedzīvoja.

Vāc ziedojumus Ojāra Vācieša pieminekļa izveidei

Nākamgad tiks atzīmēta latviešu dzejnieka Ojāra Vācieša astoņdesmit gadu jubileja un trīsdesmitā gadskārta, kopš dzejnieks aizgājis mūžībā un guldīts Carnikavas novada kapsētā, tādēļ sākta ziedojumu vākšana, lai jubilejas gadā varētu atklāt dzejniekam veltītu pieminekli.Kā informēja Carnikavas novada domes preses sekretāre Sandra Baltruka, dzejnieka atdusas vieta joprojām nav pienācīgi sakopta.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide