Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Parāds

Dzintars nodokļu parāds valstij kopš 2017.gada ir divkāršojies

Kosmētikas ražotāja AS Dzintars nenokārtotās parādsaistības pret valsti kopš 2017.gada janvāra ir divkāršojušās, tādēļ uzņēmuma nodrošinātais kreditors - Valsts ieņēmumu dienests (VID) - nesaskaņoja Dzintara sagatavotos tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna grozījumus, aģentūrai LETA sacīja VID pārstāvis Andrejs Vaivars.

Viegla nauda var būt smaga slimība

Ik gadu pieaugošo iedzīvotāju kredītsaistību apjoms ir būtisks signāls tam, ka jāpievērš lielāka uzmanība sabiedrības izglītošanai un sapratnes veicināšanai, uzsver Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) direktore Baiba Vītoliņa. PTAC sāktās informatīvās kampaņas laikā plānots informēt sabiedrību par dažādiem kreditēšanas instrumentiem, kas apkopoti Parādu šķirotavā, lai nepieciešamības gadījumā ikviens spētu izvēlēties konkrētai situācijai piemērotāko risinājumu. Savukārt tiem, kas nonākuši grūtībās ar parāda atmaksu, izstrādāta soļu karte jeb Parādu lukturis.

Teju miljarda eiro nodokļu parāds - reāli nepiedzenams

Šā gada 1. maijā kopējais fizisko un juridisko personu nodokļu parādu apjoms bija 1,45 miljardi eiro, no kuriem Valsts ieņēmumu dienests (VID) kā bezcerīgus jeb, VID valodā runājot, kā reāli nepiedzenamus definējis 914,5 miljonus eiro, no tiem piedziņas noilgums iestājies par 16,5 miljoniem eiro, bet par 898 miljoniem eiro VID datubāzē teikts - nav naudas līdzekļu un mantas, uz ko vērst piedziņu, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.

Saeima dod atļauju dzēst Lielā dzintara neatmaksāto aizdevuma daļu - 1,2 miljonus

Saeima šodien atbalstīja valsts budžeta 2016.gadam likumprojektā iesniegto priekšlikumu, kas finanšu ministram ļauj dzēst Liepājai izsniegtā aizdevuma koncertzāles Lielais dzintars neatmaksāto daļu 1,2 miljonus eiro.Ministram dotas tiesības dzēst Liepājas pilsētas pašvaldībai izsniegtā valsts aizdevuma daļu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide