Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 17. februāris
Konstance, Donats

Pašvaldību vēlēšanas

Dots starta šāviens parakstu vākšanai miljona eiro vērtībā

Šodien sākas parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā un likumā Par pašvaldībām. Tā ilgs līdz 14. februārim un izmaksās vienu miljonu eiro.

Opozīcija necer uz referendumu, parakstu vākšanas mērķis – novilcināt laiku

Nepieciešamais parakstu skaits referenduma rīkošanai par likumprojektiem, kas regulē pašvaldību ārkārtas vēlēšanu kārtību, visticamāk, netiks savākts. To Dienai apliecina paši parakstu vākšanas iniciatori – opozīcijas partijas Saskaņa un Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), vienlaikus uzsverot, ka šajā situācijā tas neesot galvenais. Būtiskākais – apturēt likumprojektu spēkā stāšanos.

Zivjrūpnieks Babris piesakās pašvaldību vēlēšanās

Ir cilvēki, par kuriem saka: nav uz mutes kritis. Nevar nosēdēt mierā. Lien uz ecēšām. Par iemesliem, kāpēc uzņēmēji nevar distancēties no politikas, par Singapūras modeļa lietošanu Latvijas apstākļos un elites atbildību uzņēmējs Arnolds Babris sarunā ar Māri Zanderu

Vēlēšanās grib gāzt Ušakovu

Pēdējo divu pašvaldības vēlēšanu pieredze liecina, ka ievērojama daļa labējo partiju vēlētāju paliek bez savas pārstāvniecības Rīgas domē. Tāpēc Vienotība aicināja koalīcijas partnerus - Zaļo un Zemnieku savienību un Nacionālo apvienību Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA) - sākt sarunas par kopīga saraksta veidošanu Rīgas domes vēlēšanās, Dienai iniciatīvu pamatoja Vienotības ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Pūce mudina lielās partijas sasparoties

Izmantojot vasaras svelmei raksturīgo iekšpolitisko ziņu deficītu, uzmanību sev pievērsusi nelielas ietekmes liberālā partija Latvijas attīstībai (LA), piedāvājot sadarbības iespējas nākamajās pašvaldību vēlēšanās vairākiem politiskajiem spēkiem - arī Vienotībai -, kurā viens no LA vadošajiem politiķiem Edgars Jaunups reiz sāka savu politisko karjeru.

Ventspilī jau jūt vēlēšanas

Nākamās pašvaldību vēlēšanas 2017. gada 3. jūnijā Ventspilī varētu būt salīdzinoši interesantākas. Vairāki politiskie spēki plāno veidot kopīgu kandidātu sarakstu ar mērķi ienest pārmaiņas pilsētā, kurā vairāk nekā 20 gadu pie varas bijusi Aivara Lemberga vadītā partija Latvijai un Ventspilij. Ar viņu konkurēt varētu arī viens no Ventspils atmodas laika līderiem Ģirts Valdis Kristovskis (Vienotība), bet to vēl noteiks sarunu iznākums starp vairākām partijām, pirmdien vēsta laikraksts Diena.

Arī pašvaldību vēlēšanās plāno ieviest balsošanu pa pastu

Nākamgad jūnijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, iespējams, varēs nobalsot pa pastu, otrdienas rītā LNT raidījumā _900 sekundes _izteicās Centrālās velēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.Jau līdz šim Latvijā pa pastu varēja balsot Saeimas un Eiropas parlamenta vēlēšanās. Šādas kārtības ieviešana arī pašvaldību vēlēšanās varētu vairot vēlētāju skaitu, jo ļautu piedalīties pašvaldību vēlēšanās arī cilvēkiem, kuri mācās, strādā vai kāda cita iemesla dēļ ilgstoši uzturas citā pašvaldībā, nevis tajā, kur ir deklarēti, skaidroja Cimdars.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide