Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Sestdiena, 1. aprīlis
Dagne, Dagnis

Patēriņa cenas

EM: Šogad patēriņa cenas stabilizēsies

Šogad patēriņa cenas stabilizēsies, savukārt galvenā ietekme uz cenu izmaiņām joprojām būs saistīta ar energoresursu un pārtikas cenu svārstībām pasaulē, vienlaikus būs vērojama arī to pakārtotā ietekme uz rūpniecības preču un pakalpojumu cenām, atzina Ekonomikas ministrijas (EM) Analītiskā dienesta analītiķe Ieva Šnīdere.

Gada inflācija janvārī sasniegusi 21,5%

Patēriņa cenas janvārī salīdzinājumā ar decembri Latvijā palielinājās par 0,5%, bet gada inflācija - janvārī, salīdzinot ar 2022.gada janvāri - bija 21,5%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Gada inflācija aprīlī Latvijā sasniegusi 13%

Patēriņa cenas šogad aprīlī salīdzinājumā ar martu Latvijā pieaugušas par 2,2%, bet gada laikā - šogad aprīlī salīdzinājumā ar 2021.gada aprīli - patēriņa cenas palielinājušās par 13%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Dārdzība turpina augt

Vispasaules cenu skrējiens nemet līkumu arī Latvijai, un to var sajust gan degvielas uzpildes staciju, gan veikalu plauktu cenrāžos, patēriņa cenu pieauguma tempam sasniedzot jaunu augstāko līmeni kopš 2008. gada. Šis cenu pieaugums varētu turpināties, par ko savukārt liecina ražotāju cenu kāpums jeb vērtības izmaiņa, par kuru savu produkciju pārdod rūpniecības uzņēmumi.

Patēriņa cenas februārī Latvijā gada laikā pieaugušas par 8,7%

Patēriņa cenas šogad februārī salīdzinājumā ar janvāri Latvijā pieaugušas par 1,6%, bet gada laikā - šogad februārī salīdzinājumā ar 2021.gada februāri - patēriņa cenas palielinājušās par 8,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide