Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +12 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds

Polijas prezidenta vēlēšanas

Dudas sāncensis dibinās jaunu pilsonisko kustību

Varšavas mērs Rafals Tšaskovskis, kuru tikko notikušajās Polijas prezidenta vēlēšanās ar nelielu balsu pārsvaru pārspēja līdzšinējais valsts galva Abdžejs Duda, piektdien paziņojis, ka dibinās jaunu pilsonisko kustību.

Polijas dažādās vīzijas

Polijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā iekļuvušie – tagadējais prezidents Andžejs Duda un Varšavas mērs Rafals Tšaskovskis – piedāvā vēlētājiem radikāli atšķirīgus redzējumus par valsts nākotni. Taču prezidenta krēsls ir tikai viens, un 12. jūlijā vēlētājiem nāksies izšķirties, kuru no šīm vīzijām viņi atbalsta.

Polijā nevienprātība par valsts kursu nākotnei

Polijas prezidenta vēlēšanu pirmā kārta svētdien iezīmēja teju vai diametrāli pretēju skatījumu par to, kādu poļi vēlas redzēt savas valsts nākotni. Jaunākās aptaujas liecina, ka otrās kārtas, kurā spēkosies labēji noskaņotais prezidents Andžejs Duda ar liberālo centristu Varšavas mēru Rafalu Tšaskovski, rezultātu izšķirs tikai dažas balsis, jo abi kandidāti ap savi pulcē līdzvērtīgu atbalstītāju skaitu.

Polijā notiek prezidenta vēlēšanas

Polijā svētdien notiek prezidenta vēlēšanas. Pavisam vēlēšanās ir 11 kandidāti, taču galvenie sāncenši par valsts galvas amatu ir pašreizējais prezidents Andžejs Duda, kuru atbalsta valdošā nacionālkonservatīvā partija Likums un taisnīgums, un Varšavas mērs Rafals Tšaskovskis no opozīcijā esošās liberālās partijas Pilsoniskā platforma.

Polijas prezidenta vēlēšanās uzvarējis Komorovskis

Polijas prezidenta vēlēšanās uzvarējis līdzšinējais parlamenta priekšsēdētājs Broņislavs Komorovskis, kurš svētdien vēlēšanu otrajā kārtā pārspēja bijušo Polijas premjeru Jaroslavu Kačiņski. Saskaņā ar rezultātiem pēc visu balsu saskaitīšanas B.Komorovskis saņēmis 53% balsu, bet par J.Kačiņski nobalsoja 47% vēlētāju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide