Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Preiļi

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret piecām Preiļu novada domes amatpersonām

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis Latgales tiesas apgabala prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret piecām Preiļu novada domes amatpersonām, tostarp domes priekšsēdētāju Marutu Plivdu par dokumentu viltošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, noskaidroja aģentūra LETA.

Preiļu novada domes rīcībspējai koalīcija izveido otrā vietnieka amatu

Preiļu novada dome, kas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktā kriminālprocesa rezultātā ir palikusi bez vadības un būvvaldes, šonedēļ divās ārkārtas sēdēs izveidojusi domes priekšsēdētāja otrā vietnieka amatu un tajā ievēlējusi Klavdiju Zarāni. Viņa pārstāv līdzšinējās domes vadītājas Marutas Plivdas un viņas vietnieka Jura Želvja apvienoto Latgales partijas, Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK un Latvijas Zemnieku savienības sarakstu. Tāpat nolemts palielināt pastāvīgo komiteju locekļu skaitu, katrā komitejā deputātu skaitu palielinot no pieciem līdz septiņiem.

Preiļu novadā palielinās šķiroto atkritumu īpatsvars

No 4,79% 2015.gadā līdz 6,87% pērn Preiļu novadā ir pieaudzis šķiroto atkritumu īpatsvars, aģentūru LETA informēja SIA Preiļu saimnieks Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Vineta Igolniece.

Lūdz palīdzību bezvēsts pazuduša jaunieša meklēšanā

Valsts policijas (VP) Preiļu iecirknis meklē bezvēsts pazudušo Andri Semjonovu, dzimušu 1991.gadā, kurš 2016.gada 1.aprīlī pēc plkst.14:00 izgāja no savas dzīves vietas Preiļos, Andreja Upīša ielā 5, un līdz šim brīdim nav zināma viņa pašreizējā atrašanās vieta.

Kompaktā novadā vides jautājumus risina kompakti. Preiļu piemērs

"Pie mums viss nav ideāli, bet ir daudz lietu, ko citos novados var pamācīties," bez lielības saka Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs. Preiļu novadā ietilpst Preiļu pilsēta un četras lauku teritorijas. Novads ir kompakts, ar labu apdzīvotības blīvumu - 29 cilvēki uz kvadrātkilometru. Kā norāda Preiļu novada domes Attīstības daļas vadītājs Zigmārs Erts, salīdzinot ar citām teritorijām Latgalē, tas ir labs rādītājs: "Priecājamies, ka pašvaldība ir kompakta, ar saviem uzņēmumiem un spēcīgām zemnieku saimniecībām."

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide