Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Priekšvēlēšanu aģitācija

Pašvaldību vēlēšanām aģitācijai patlaban lielākās summas atvēlējušas ZZS, Saskaņa un JKP

Par limitētajiem aģitācijas izdevumiem pirms jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām partijas līdz 17.maijam noslēgušas līgumus 887 673 eiro apmērā, un lielākie tēriņi bijuši Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) veidojošajām organizācijām, Saskaņai, kā arī Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP), liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) apkopotā informācija.

Kad politiķi priekšvēlēšanu laikā kļūst par influenceriem

Līdz ar augusta beigās gaidāmo Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanu oficiālā aģitācijas perioda sākšanos politiķu un politisko spēku reklāmas kā sēnes pēc lietus saradās arī sociālajos tīklos. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) Dienai norāda, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā ir paredzēti vairāki nosacījumi aģitācijas veikšanai internetā, tostarp sociālajos tīklos. Šeit aģitācijas ierobežojumi gan attiecināmi uz tiem gadījumiem, par kuriem ir samaksāts.

Palielina sodus par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, papildinot to ar regulējumu par administratīvo atbildību šajā jomā un palielinot naudas sodus par priekšvēlēšanu aģitācijas kārtības pārkāpšanu vai priekšvēlēšanu aģitācijai noteikto ierobežojumu neievērošanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide