Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Raža

Latvijas ogu raža viesstrādnieku rokās

"Bez sezonas viesstrādniekiem mēs iztikt nevaram, vietējiem bezdarbniekiem par mums nav nekādas intereses," tā Dienai stāsta Latvijas Augļkopju asociācijā.

LAD: Latvijas lauksaimniekiem pagājušais gads bijis labs

Latvijas lauksaimniekiem pagājušais gads bijis labs salīdzinājumā ar iepriekšējiem diviem gadiem, kad bija gan spēcīgu lietavu periods un liels sausums, intervijā aģentūrai LETA pauda Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktors Ģirts Krūmiņš (VL-TB/LNNK), kurš pērn novembrī sāka darbu šajā amatā.

Rudens – ziemas āboli, pareizi glabāti, spēs sagaidīt pavasari

Kad raža novākta, lai to iespējami ilgāk saglabātu, ir jāzina, kādi apstākļi vispiemērotākie, un jāparūpējas gan par atbilstošu temperatūru, gan gaisa mitrumu un ventilāciju, stāsta Dārzkopības institūta speciāliste Karīna Juhņēviča-Radenkova. Āboli ir vieni no jutīgākajiem gan pret vides apstākļiem, gan kaimiņiem, ar ko līdzās ziemo.

Zemnieki: Lietavu dēļ graudu kulšana visā Latvijā apstājusies

Ieilgušo lietavu dēļ graudu kulšana visā Latvijā patlaban ir teju apstājusies. Atsevišķos laukos Latgales pusē kulšana pat vēl nav sākusies, savukārt uz laukiem slīkstošās tehnikas un pastiprinātās graudu kaltēšanas dēļ uz katru graudu tonnu nāk klāt vismaz 25 eiro papildizmaksas, aģentūrai LETA atzina aptaujātie graudkopības kooperatīvu vadītāji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide