Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Revolūcija

No buldozeriem līdz safrānam un svecēm - krāsainās revolūcijas pasaulē

Ar dažādiem mērķiem un paņēmieniem vairākās valstīs pēdējos gadu desmitos uzvirmojuši nevardarbīgi masu protesti. SestDiena pēta, kas īsti ir šīs krāsainās revolūcijas, kur sākas un beidzas to robežas un no kādiem faktoriem ir atkarīgas protestu dalībnieku iespējas panākt sev vēlamos rezultātus.

Ar kalašņikovu pretī revolūcijas simtgadei

Par 1917. gada revolūciju dēvētā noti­kuma apaļo gadskārtu tomēr atzīmē oficiālā līmenī, ir Krievijas prezidenta dekrēts un pasākumu plāns ar 118 punk­tiem, tajā iekļaujot izstādes Krievijā un ārzemēs, filmas, multimediālus projektus, grāmatas, konferences, apaļos galdus utt. Man gan nebija mērķa šo plānu īpaši pārbaudīt un izbaudīt. Padomju impēris­kais gars Krievijas galvaspilsētā ir gana dzīvs i bez oficiāla saraksta – vai bez tā automāta izgudrotājam Kalašņikovam būtu radīts piemineklis, kas pielīdzina šo cilvēku svētajam Jurim?

Revolūcijas pumpuri Abhāzijā

Krievija trešdien paudusi satraukumu par politiskās situācijas saasināšanos Maskavas finansiāli atbalstītajā Gruzijas separātiskajā reģionā Abhāzijā, kur opozīcijas sekotāji ieņēma prezidenta administrācijas ēku un paziņoja par pagaidu valdības veidošanu. Pirms trim gadiem ievēlētais starptautiski neatzītās valsts prezidents Aleksandrs Ankvabs politiskos oponentus apsūdzējis apvērsuma mēģinājumā.

Kairā pie policijas skolas eksplodē neliels spridzeklis

Ēģiptei gatavojoties gāztā prezidenta Muhameda Mursi atbalstītāju un viņa pretinieku demonstrācijām, pieminot 2011.gada revolūcijas gadadienu, Kairā pie policijas mācību centra eksplodējis neliels spridzeklis.

Jauns piedzīvojumu seriāls Revolūcija kanālā FOX

Pagājušā gada nogalē īpaši aktuāls bija jautājums par iespējamo pasaules galu un kādas sekas tas varētu izraisīt. Jaunajā piedzīvojumu seriālā Revolūcija kanāla FOX skatītājiem būs iespēja ielūkoties piecpadsmit gadus tālā nākotnē un uzzināt, kādā pasaulē mēs dzīvotu, ja vienā dienā pēkšņi pazustu elektrība.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide