Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Rīdzenes sarunas

Gūtmanis: Rīdzenes sarunas – sienāžus ēdīsim jau rīt

Analītiķi labi aprakstījuši, ka Grēta Tūnberga ir zaļās kustības fenomenāli veiksmīga specoperācija. Pēc tam, kad pavasarī viņa burtiski iekaroja Rietumeiropu, šajās dienās viņa dodas apgaismot ASV.

Gūtmanis: Rīdzenes sarunas – ak, šie centrālie baņķieri

Daudzās pasaules valstīs parādījusies jauna "sērga" - politiķi apdraudot centrālo banku neatkarību. Decembrī Bloomberg analītiķi savā pētījumā ar zināmu satraukumu aprakstīja to, ka apdraudētas esot gan Indijas, kur centrālās bankas vadītājs atkāpies pēc vārdiskām sadursmēm ar premjerministru, gan Turcijas, gan arī daudzu citu valstu – ieskaitot arī Latvijas - centrālās bankas.

Komisijas ziņojuma projekts: "Oligarhu sarunās" ir valsts sagrābšanas pazīmes

Tā dēvētajās "oligarhu sarunās" ir saskatāmas valsts sagrābšanas pazīmes, teikts parlamentārās izmeklēšanas komisijas ziņojuma projektā. Ziņojuma projekts vēl var tikt labots un pilnveidots. Paredzēts, ka pirmdien komisija izvērtēs deputātu ierosinājumus komisijas ziņojumam. Tad, izskatot priekšlikumus, komisija lems par gala ziņojumu.

Ameriks noliedz, ka Šlesers viņam devis rīkojumus

Rīgas vicemērs un Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (GKR) pirmdien tā dēvētās "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē noliedza, ka bijušais politiķis Ainārs Šlesers viņam bijis "rīkotājs un uzdevumu devējs".

Šlesers uzskata, ka Zatlers viņam "pielīdis", apsveicot ar bērna piedzimšanu

Ekspolitiķis Ainārs Šlesers ar sava advokāta Viktora Tihonova biroja starpniecību izplatītā paziņojumā medijiem paziņojis, ka Valdis Zatlers tā dēvētās "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijai sniedzis nepatiesas ziņas. Proti, Šlesers apgalvo, ka Zatlers viņam telefonsarunās esot lūdzis atbalstu pārvēlēšanai, bet Zatlera zvanu, kurā eksprezidents apsveicis Šleseru ar bērna piedzimšanu, uztver kā "pēdējo pielīšanas mēģinājumu" pirms paziņojuma par Saeimas atlaišanu.

Zatlers juta paralēlās varas

Prezidents Valdis Zatlers 2011. gada maijā, īsi pirms pilnvaru termiņa beigām, izšķīries ierosināt Saeimas atlaišanu, jo "tajā laikā eksistēja divas paralēlās varas". Līdzās Vienotības un Zaļo un Zemnieku savienības veidotajai koalīcijai bijis arī ietekmīgu personu loks, kas slepeni pulcējies viesnīcā Rīdzene.

"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšana: Sudraba aizvien bez pielaides KNAB dokumentiem

Ir palikuši tikai divi mēneši līdz tā dēvētās "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbības beigām - deputāti pusgada laikā apņēmās izvērtēt tiesībsargājošo iestāžu darba kvalitāti un spriest, vai notikusi valst varas sagrābšana. Lai spētu vispusīgāk izvērtēt lietas apstākļus, komisijas deputāti lūdza atļauju strādāt ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) slepenajiem dokumentiem. Pielaidi valsts noslēpumam saņēmuši visi, izņemot komisijas vadītāju Ingunu Sudrabu (No sirds Latvijai), vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide