Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

Rozes

Mantotais rožkopības gēns

Radīt reibinošu skaistumu teju pustūkstotī nokrāsu un smaržu iespējams pat tad, ja nav daiļdārznieka izglītības, bet ir paaudzēs izlolota mīlestība uz rozēm. To apliecina Rožu kolekcijas dārza Rozītes izveidotājas, uzņēmuma Dailas rozes īpašnieces, tukumnieces Dailas Trubiņas pieredze.

Jūlijā jābauda rožu ziedēšana

Jūlijs klāt, un rožu ziedēšana arī sagaidīta – nu tās ir pilnā plaukumā! Krāšņākie parki un rožu dārzi jau svinējuši svētkus, piemēram, Rundālē, kurp vērts doties puķu mīļotājiem un nošpikot idejas savam dārzam. Vienas no pēdējos gados iecienītākajām arī Latvijā ir dažādas Ostina jeb angļu rozes. Rožu audzētāja un kolekciju dārza Rozīte saimniece Daila Trubiņa angļu rozes iesaka latviešu dārzā, jo tās sevi pierādījušas kā gana ziemcietīgas mūsu apstākļiem.

Rundāles pils galvenā dārzniece: Rozes tik skaistas kā karalienes

Rundāles pils rožu dārzā ap Jāņu laiku sazied visas tur sastopamās rožu šķirnes. Dārza galvenā speciāliste Dainuvīte Brūvere stāsta, ka ziedi var priecēt no vasaras sākuma līdz pat vēlam rudenim, bet visskaistākie tie ir, kad vēl nav nožuvusi rīta rasa.

Arāja: Ozolam nevajadzētu trenēties par nodokļu maksātāju naudu, bezjēdzīgi tērējot ētera laiku

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma 100. panta preses klubs jaunais vadītājs Otto Ozols, par kura sniegumu jaunajā ampluā iepriekš izskanējuši pretrunīgi vērtējumi, jau atkārtoti pamanījies sacelt pamatīgu kritikas vētru sociālajos tīklos. Daudzus raidījuma skatītājus piektdien samulsinājis bijušajai Valsts kontrolierei Ingunai Sudrabai pasniegtais sarkano rožu klēpis. 

Lady Gaga Viļņā pieprasījusi baltus rožu klēpjus un sniegbaltu dīvānu

Lady Gaga sava koncerta rīkotājiem Viļņā, kurā uzstājās otrdienas vakarā, sagādāja ne mazumu rūpju. Koncerta laikā estrādes aizkulisēs viņas vajadzībām tika ierīkoti vairāk nekā 20 ģērbkambaru un koncerttūres biroju telpu, kuru iekārtošanai bija pasūtīts milzum daudz mēbeļu, tostarp ducis sniegbaltu dīvānu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide