Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Sēnīte

Atjaunotajā Sēnītes posmā Vangažos ļaundari izpostījuši caurteku; remonta izmaksas būs iespaidīgas

Uz Vidzemes šosejas (A2) Vangažos otrdienas, 8. decembra, vakarā ļaundari ir nodedzinājuši zem pamatceļa esošās ūdens novades sistēmas caurteku. Saskaņā ar sākotnējo bojājumu apskati caurteka ir neatgriezeniski bojāta vismaz sešu metru garumā un skar šogad atjaunotā autoceļa bremzēšanas joslu uz brauktuves Rīgas virzienā. VSIA Latvijas Valsts ceļi Rīgas nodaļa ir vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu par ļaunprātīgas dedzināšanas faktu.

FOTO: Atklāts atjaunotais Vidzemes šosejas posms pie Sēnītes

Trešdien amatpersonu, būvnieku un pašvaldību pārstāvju klātbūtnē tika svinīgi atklāts pēdējo divu gadu lielākais būvdarbu objekts uz valsts autoceļiem – Vidzemes šosejas posms no Garkalnes līdz Sēnītei (25,5.-39,4. km), vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

FOTO: Sāk pārbūvēt Vidzemes šoseju pie Sēnītes

Šogad Vidzemes šosejas posmā (A2) - no Garkalnes līdz Inčukalnam - pie Sēnītes plānots izbūvēt asfaltbetona apakškārtas un pabeigt pārvadu būvniecības darbus tā, lai rudenī varētu atjaunot satiksmi, pirmdien žurnālistiem Vidzemes šosejas Sēnītes posma prezentācijā stāstīja Binders būvdarbu projekta vadītājs Aldis Vigulis.

Ķersies pie Sēnītes posma

Jau aprīlī varētu izsludināt iepirkumu rekonstrukcijas darbiem Vidzemes šosejas posmā no Garkalnes līdz Inčukalnam jeb tā saucamajā Sēnītes posmā. Kopš 1964. gada, kad šis ceļš tika uzbūvēts, tā segums nav pārbūvēts, bet tikai veikta seguma atjaunošana. Vai darbus varēs sākt šā gada beigās vai tikai nākamgad, valsts AS Latvijas Valsts ceļi (LVC) vēl precīzi pateikt nevar – daudz kas atkarīgs no iepirkuma gaitas.

Reiz slavenā Sēnīte nu iekļauta aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā

Savulaik slavenais restorāns Sēnīte iekļauts aizsargājamo valsts kultūras pieminekļu sarakstā, trešdien vēstīja LNT raidījums 900 sekundes. Tas nozīmē, ka tukšās padomju laika ēkas saimnieki nedrīkst nojaukt. Taču arī atjaunot bijušo restorānu nav paredzēts - saimnieki grasoties ēku pārdot.

Ogrēnieši skeptiski par vecās DUS iekļaušanu kultūras pieminekļu sarakstā

Veca degvielas uzpildes stacija (DUS) Ogrē tikusi pie kultūras pieminekļa statusa, taču tās īpašnieks ar lēmumu nav apmierināts. Arī ogrēnieši noskaņoti skeptiski, piektdien vēstīja telekanāls LNT.Pagājušā gadsimta 60.gados celtā būve iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Misija: Izglābt kūpinājumus

Lai nosargātu Latvijas kūpinājumus, ražotājiem jāpierāda, ka tie ir tikpat neatkārtojami kā siers Mozzarella vai sklandrausis. Laika nav daudz, bet ražotāju izredzes esot cerīgas."Ir pārkāptas latvieša sarkanās līnijas," nopietni saka Rāmkalnu projektu attīstības vadītājs Mārtiņš Pauls. Rāmkalni ir viens no tiem Latvijas uzņēmumiem, kuru gatavotie kūpinājumi nespēs iekļauties jaunajā Eiropas Komisijas (EK) benzpirēna līmeni ierobežojošajā regulā.

FOTO: Sēnīti vairs negrib neviens

Laikapstākļi, kad piestājam Siguldas šosejas malā pie bijušā restorāna Sēnīte, ir drūmi, ik pa brīdim smidzina. Ēku kompleksam vēlais rudens ļoti labi piestāv, jo precīzi raksturo tā stāvokli jau vairākus gadus, raksta laikraksts Diena.Lai regulāri nebūtu jāmaina izsistie logi, ēkas apsaimniekotājs tos aiznaglojis ar koka plāksnēm, bet arī tās vandaļi regulāri izlauž.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide