Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Serbija

Saasinājusies spriedze starp Kosovu un Serbiju par auto numurzīmēm

ASV un Eiropas Savienības amatpersonas paziņojušas, ka plāno šonedēļ Briselē piedalīties sarunās ar Serbijas un Kosovas valdību pārstāvjiem, lai censtos mazināt pēdējā nedēļā īpaši pieaugušo spriedzi abu Balkānu valstu attiecībās, vēsta RFERL.org.

Bosnijas serbi apņēmušies sagraut valsti

Bosnijas serbi piedraudējuši darīt visu iespējamo, lai panāktu Bosnijas un Hercegovinas sašķelšanos, un pirmais solis šajā virzienā ir centralizētās prezidentūras, valdības un citu institūciju darbības boikotēšana. Tā ir serbu atbilde uz nu jau bijušā ANO augstā pārstāvja Bosnijā Valentīna Incko veiktajiem grozījumiem valsts krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par Bosnijas kara laikā veiktā genocīda un kara noziegumu noliegšanu, kā arī kara noziedznieku slavināšanu.

Tramps rīkos Kosovas un Serbijas samitu

ASV cer sekmēt progresu Balkānu kara pretinieku Kosovas un Serbijas dialogā, ceturtdien un piektdien Baltajā namā rīkojot abu valstu līderu tikšanos.

Briselē risinās Serbijas un Kosovas nesaskaņas

Eiropas Savienības valstis cer, ka ceturtdien paredzētais restarts ilgi aizkavētajām un vairākkārt pārceltajām sarunām starp Serbiju un Kosovu būs pirmais solis centienos izbeigt vienu no ilgākajiem strīdiem kontinentā.

ES plāno liegt ieceļošanu no Serbijas un Melnkalnes

Eiropas Savienība (ES) plāno ierobežot ieceļošanu no Serbijas un Melnkalnes, kur ievērojami pieaudzis inficēšanās gadījumu skaits ar Covid-19, aģentūrai DPA otrdien Briselē pavēstījuši vairāki diplomāti.

Serbijā otro nakti pēc kārtas turpinās vardarbīgi protesti

Sadursmes, kas iepriekšējā naktī Belgradā sākās kā protesti pret valdības ieceri atjaunot covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus, trešdienas vakarā turpinājās, izvēršoties vispārējos protestos pret Serbijas prezidentu Aleksandru Vučiču.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide