Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Sleja

sdvjdfpv

Tuvojas valsts simtgade, un visas radošās organizācijas brūvē mums šīs dzīres ar vēl neredzētu vērienu. Ar salūta paukšķiem fonā mēs laimē diesim, turēsim rokās latvju nacionālo enciklopēdiju, vērosim patriotiskus TV seriālus un piedalīsimies tūkstoš aktivitātēs – no pagalmu sadziedāšanās svētkiem līdz putras vārīšanas sacensībām.

Melberga: Nebūt savu vājību vergiem

Atšķirt savas vājības no nepieciešamībām. Vēlmi kaut ko piedzīvot un sasniegt no tieksmes aizbēgt. Dabiskas tieksmes baudīt dzīvo no maziskas uzkundzēšanās citiem, uz viņu rēķina realizējot savu varu, kas patiesībā ir bailes un kompleksi. Personīgās kļūdas no liktenīgām nejaušībām. Privātu izrēķināšanos vārdos un darbos no profesionālas neitralitātes. Nonākot jau tik filosofiski tālu, sāk izklausīties virspusīgi, dramatiski un garlaicīgi. Bet, atgriežoties pie ievada, vājības sākas ikdienas sīkumos, vai ne?

Eleganta ieēdināšana

Vai ēšanas un laiskas parunāšanās izjūtas ar Mūsdienu Latvijas garšu ved mūs tuvāk sevis izpratnei?Projekta Mūsdienu Latvijas garša otrā sezona TV3 ir atklāta. Tajā Latvijas garšotāji brauc ārā no Rīgas, lai kairinātu garšas kārpiņas dažādās Latvijas vietās un meklētu mūsdienīgus ēdienus. Tā ir daļa no Tūrisma valsts attīstības aģentūras kampaņas Atklāj Latviju no jauna, kuras mērķis rosināt iedzīvotājus doties uz vēl neapgūtām valsts vietām.

Sorry, piedod

Piedod, ja šodien piecēlies laimīgs un devies uz darbu, lai palaistu ar mīlestību darinātu žurnālu. Tev patīk, kā angliski skan handmade with love, un tu esi sapratis, ka arī esi tajā visā iekšā.

Mazu brīdi pirms

Sākas gads pirms 2014., kad Rīga līdz ar Ūmeo Zviedrijā iemantos Eiropas kultūras galvaspilsētas godu.Somi, daloties pieredzē (2011. gada kultūras galvaspilsētu pāris – Tallina un Turku), sirsnīgi piekodināja iegaumēt, ka gads pirms īstā notikuma ir pats svarīgākais. Vēl pat daudz svarīgāks par īsto gadu.

Tuvu valodai

Laikā, kad gaisma pienāk tuvu klāt tumsai, iekrita vairākas dienas, kad valoda pienāca klāt ļoti tuvu. Viss sākās ar braucienu uz Makašāniem, kas Latvijas kartē atzīmēti ar citu vārdu, tādējādi itin kā nebūdami šīs zemes virsū. Novembra miglās un lietavās te ietinās, te iznira Latgales līganie pakalni.

Vienīgais

Kambrijas grāfistē Lielbritānijā plāno uzstādīt pieminekli māksliniekiem, kurus nacisti uzskatīja par deģenerātiem. 1937. gadā Minhenē notika nacisma ideologu organizēta izstāde ar nosaukumu Deģenerātu māksla, kas bija tiešs un ass modernisma noraidījums, pasniedzot to kā ebreju un boļševismam simpatizējošu artistu radītu un nacistu pasaules kārtībai nepieņemamu mākslas virzienu.

Kāss

Vispirms ir gluži melna tumsa, tikai vientuļš prožektors, un viņi sāk ar pirmo no deviņiem stāstiem. Trešā rinda, vieta pašā malā, tuvāk izejai vairs nevar, - ja vajadzēs, tikšu laukā kādās četrās, piecās sekundēs. Ir labi, ka tik tumšs, vienīgi tas klusums.Viņi stāsta lēnām, draudīgajās pauzēs ir vēlreiz jāpārskaita abi divi pakāpieni, vienam sarkani balta brīdinājuma uzlīme pie pašas kantes - saskatāma prožektora atspīdumā uz melnās sienas tālu pa labi, aiz muguras.

Referendumu "noturējām", visu atrisinājām?

Kā jau tas pie mums mēdz notikt, dažbrīd kļūstam apņēmības pilni, saausāmies un sasparojamies, kad tā vien šķiet, ka nu gan ies vaļā un beidzot izkustēsimies no nulles punkta, bet – rīkošanās spars apsīkst, tā arī nerealizējies nevienā taustāmā rezultātā.Skat, kopš valodas referenduma nav pagājis pat gads, bet izskatās, ka viss, par ko tā mutuļoja sabiedrība un politiķi, sen ir aizmirsts un pamests novērtā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide