Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Starptautiskā krimināltiesa

Laikraksts: DĀR lūdz Putinu nebraukt uz BRICS samitu

Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) vadība lūgusi Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu neapmeklēt BRICS valstu samitu, kas šovasar notiks DĀR, jo Starptautiskā Krimināltiesa (SKT) izdevusi orderi Putina aizturēšanai, vēsta Johannesburgas laikraksts Sunday Times, atsaucoties uz avotiem.

DĀR skaidro, ka nepamet SKT

Dienvidāfrikas Republikai (DĀR) nav plānu izstāties no Starptautiskās Krimināltiesas (SKT), kā tas bija noprotams no prezidenta Sirila Ramafosas teiktā, otrdien pavēstīja prezidenta birojs, notikušo skaidrojot ar komunikācijas kļūdu no valdošā Āfrikas Nacionālā kongresa (ANC) puses.

Palestīnieši SKT iesniedz liecības pret Izraēlu

Palestīniešu pašpārvalde ceturtdien Starptautiskajā Krimināltiesā (SKT) iesniegusi liecības par kara noziegumiem, ko atbilstoši palestīniešu apsūdzībām okupētajās teritorijās pastrādājusi Izraēla.

Palestīna pievienojas Starptautiskajai krimināltiesai

Palestīna trešdien oficiāli pievienojusies Starptautiskajai Krimināltiesai (STK). Sperot šo soli, palestīnieši cer gūt iespēju tiesāt Izraēlu par tās pastrādātajiem kara noziegumiem.

Kongo partizānu līderim par bērnu iesaistīšanu karadarbībā piespriež 14 gadus cietumā

Starptautiskā Krimināltiesa (SKT) Hāgā piespriedusi partizānu līderim Tomasam Lubangam 14 gadus cietumā par bērnu iesaistīšanu karadarbībā.Kā zināms, SKT ar spriedumu nāca klajā jau martā, taču nepasludināja soda mēru, jo T.Lubangam bija tiesības iesniegt apelāciju. Lai arī tiesai tika lūgts piespriest Kongo līderim 30 gadus cietumsoda, prokurori atzina, ka 51 gadu vecajam apsūdzētajam varētu samazināt termiņu līdz pat 20 gadiem cietumā, ja T.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide