Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Studenti

Studentu skaits Latvijā samazinājies par 1,2%

Latvijā 2019./2020. akadēmiskajā gadā augstāko izglītību apgūst 79,4 tūkstoši studentu, kas ir par 1,2% mazāk nekā pirms gada, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Savukārt otro gadu pēc kārtas vērojams kāpums uzņemto studentu skaitā.

Vītolu fonds 750 Latvijas studentiem stipendijās izmaksās 1,4 miljonus eiro

Jauno mācību gadu visās Latvijas augstskolās ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām sāks 750 studenti, kuriem gada laikā stipendijās plānots izmaksāt vairāk nekā 1,4 miljonus eiro, aģentūrai LETA pastāstīja Vītolu fonda sociālo mediju administratore Annija Ķepale.

Ārzemju studenti grib strādāt

Ārvalstnieki, kuri piesakās studentu vīzām mācībām Latvijā, bieži vien nemaz nezina, kur Latvija atrodas, un iepriekš ir saņēmuši citu Eiropas Savienības (ES) valstu vīzu atteikumus. Tie ir tikai daži no argumentiem, kurus galdā liek Imigrācijas likuma grozījumu pretinieki. Ar tiem iecerēts divkāršot atļauto darba stundu skaitu ārzemniekiem, kuri saņēmuši vīzu bakalaura līmeņa studijām Latvijā akreditētā izglītības iestādē.

Students: Latvija ir iespēju zeme

Sportā gūtais rūdījums, kas tiek likts lietā arī karjeras veidošanā, ticība tam, ka panākumus veido lojalitāte, kā arī pārliecība, ka Latvija ir iespēju zeme. Tāds ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Biedru daļas direktora vietnieka, Biznesa augstskolas Turība studenta Laura Ozoliņa stāsts. Savā viedoklī viņš stāsta, kas veido panākumus, kā nepadoties grūtību priekšā un skaidro, kāpēc tieši Latvija ir iespēju zeme.

FOTO: Eiropā labākie studentu start-up uzņēmumu risinājumi

Mašīnmācīšanās, lietu interneta un citi inovatīvi viedrisinājumi, sociālās uzņēmējdarbības projekti un pat restorāns - no 25. līdz 27. jūnijam Rīgā viesojas 16 labākie Eiropas studentu jaunuzņēmumi, lai sacenstos Junior Achievement Start-up finālā par labākā titulu un sniedzot jebkuram interesentam iespēju iepazīties ar izstrādājumiem. Piedāvājam apskatīt interesantākos un inovatīvākos jaunuzņēmumu biznesa projektus.

Reitings: Londona ir studentiem labvēlīgākā pilsēta

QS augstākās izglītības datu analītiķi ikgadējā studentiem labvēlīgāko pilsētu reitinga 1. vietā ierindojuši Lielbritānijas galvaspilsētu Londonu. Iepriekš šos laurus plūca Monreāla, kas šoreiz ieņem 4. vietu, un Parīze, kas šoreiz novērtēta ar 5. vietu, apkopojis BBC.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide