Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Studenti

Vītolu fonds 750 Latvijas studentiem stipendijās izmaksās 1,4 miljonus eiro

Jauno mācību gadu visās Latvijas augstskolās ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām sāks 750 studenti, kuriem gada laikā stipendijās plānots izmaksāt vairāk nekā 1,4 miljonus eiro, aģentūrai LETA pastāstīja Vītolu fonda sociālo mediju administratore Annija Ķepale.

FOTO: Eiropā labākie studentu start-up uzņēmumu risinājumi

Mašīnmācīšanās, lietu interneta un citi inovatīvi viedrisinājumi, sociālās uzņēmējdarbības projekti un pat restorāns - no 25. līdz 27. jūnijam Rīgā viesojas 16 labākie Eiropas studentu jaunuzņēmumi, lai sacenstos Junior Achievement Start-up finālā par labākā titulu un sniedzot jebkuram interesentam iespēju iepazīties ar izstrādājumiem. Piedāvājam apskatīt interesantākos un inovatīvākos jaunuzņēmumu biznesa projektus.

Reitings: Londona ir studentiem labvēlīgākā pilsēta

QS augstākās izglītības datu analītiķi ikgadējā studentiem labvēlīgāko pilsētu reitinga 1. vietā ierindojuši Lielbritānijas galvaspilsētu Londonu. Iepriekš šos laurus plūca Monreāla, kas šoreiz ieņem 4. vietu, un Parīze, kas šoreiz novērtēta ar 5. vietu, apkopojis BBC.

Gan naudas, gan pieredzes dēļ

Kā rāda šīgada sākumā publiskotie Eurostudent VI pētījuma Studentu sociālie un ekonomiskie apstākļi Latvijā rezultāti, mūsu valstī pēdējos gados būtiski pieaugusi klātienes studentu nodarbinātība, kas tiek īstenota līdztekus studiju procesam. 2009. gadā paralēli studijām bija nodarbināti 45% studējošo, savukārt 2017. gadā strādāja jau 61% studentu, atsaucoties uz pētījumu, raksta LETA.

Studējošo skaits Latvijā gada laikā krities par 2%

Latvijā 2017./2018.akadēmiskajā gadā studē 81 602 studējošo, kas ir par 2% mazāk nekā iepriekšējā akadēmiskajā gadā, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Izceļ talantīgākos studentus

Līdz ar Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) profesionāļu dienai veltītu konferenci, kas notika pagājušās nedēļas nogalē, sumināti arī talantīgākie šīs nozares studenti, kuriem Latvijas Universitātes (LU) Matemātikas un informātikas institūts un LU Datorikas fakultāte pasniedza lēdijas Adas Lavleisas un Čārlza Bebidža balvas.

VIDEO: Raimonds Elbakjans par pašdiciplīnu un ideju realizēšanu Latvijā

Šā gada 6.martā, Spīķeru koncertzālē pirmo gadu norisināsies Biznesa augstskola Turība studentu veidots aktīvās domāšanas pasākums vidusskolēniem Rosinātava. Viens no pasākuma rosinātājiem - Raimonds Elbakjans par to, cik svarīga ir pašdisciplīna, lai realizētu savas idejas gan Latvijā, gan pasaulē.

Desmit gadu laikā studentu skaits krities par 35%

2017./2018. akadēmiskajā gadā studijās iesaistījušies 81,6 tūkstoši studentu, un gada laikā studējošo skaits ir samazinājies par 1,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Pēdējo 10 gadu laikā, samazinoties iedzīvotāju skaitam, studentu skaits ir sarucis par 43,8 tūkstošiem jeb 35%.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide