Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +5 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Studenti

Latvijā pašreiz jūtas drošāk

Ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 saslimušo skaits Latvijā pagaidām pieaug salīdzinoši lēnā tempā un vienmērīgi. Pretēja aina Eiropā paveras Itālijā un Spānijā, kur saslimušo skaits ik dienas joprojām pieaug par vairākiem tūkstošiem. Arī citviet pasaulē Covid-19 izplatība šobrīd ir visai grūti kontrolējama. Šādos apstākļos vairāki ārvalstu studenti, kuri šajā semestrī Latvijā studēja apmaiņas programmā Erasmus+ , izvēlējušies palikt šeit, nevis atgriezušies dzimtenē. Lai gan pašreiz nav zināms, kad tiks atjaunoti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, daudzi ārvalstu studenti šādu lēmumu pieņēmuši, jo uzskata, ka Latvijā šobrīd ir drošāk

FOTO: Rīgas Valsts tehnikums atklāj jauno dienesta viesnīcas ēku

31. oktobrī Praktisko mācību centra kompleksā Rīgā, Dārzciema ielā 70, tika atklāta profesionālās izglītības kompetences centra Rīgas Valsts tehnikums (RVT) dienesta viesnīcas jaunbūve, kas tapusi ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu.

Aicina pieteikties 30 000 dolāru stipendijai praksei ASV

Līdz 31.oktobrim studenti vai nesenie augstskolu absolventi, kas augstāko izglītību ieguvuši pēdējo sešu mēnešu laikā, tiek aicināti pieteikties Baltijas-Amerikas brīvības fonda (BAFF) stipendijai 30 000 ASV dolāru apmērā praksei Savienotajās valstīs, aģentūra LETA noskaidroja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

Vītolu fonds 750 Latvijas studentiem stipendijās izmaksās 1,4 miljonus eiro

Jauno mācību gadu visās Latvijas augstskolās ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām sāks 750 studenti, kuriem gada laikā stipendijās plānots izmaksāt vairāk nekā 1,4 miljonus eiro, aģentūrai LETA pastāstīja Vītolu fonda sociālo mediju administratore Annija Ķepale.

Ārzemju studenti grib strādāt

Ārvalstnieki, kuri piesakās studentu vīzām mācībām Latvijā, bieži vien nemaz nezina, kur Latvija atrodas, un iepriekš ir saņēmuši citu Eiropas Savienības (ES) valstu vīzu atteikumus. Tie ir tikai daži no argumentiem, kurus galdā liek Imigrācijas likuma grozījumu pretinieki. Ar tiem iecerēts divkāršot atļauto darba stundu skaitu ārzemniekiem, kuri saņēmuši vīzu bakalaura līmeņa studijām Latvijā akreditētā izglītības iestādē.

Students: Latvija ir iespēju zeme

Sportā gūtais rūdījums, kas tiek likts lietā arī karjeras veidošanā, ticība tam, ka panākumus veido lojalitāte, kā arī pārliecība, ka Latvija ir iespēju zeme. Tāds ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Biedru daļas direktora vietnieka, Biznesa augstskolas Turība studenta Laura Ozoliņa stāsts. Savā viedoklī viņš stāsta, kas veido panākumus, kā nepadoties grūtību priekšā un skaidro, kāpēc tieši Latvija ir iespēju zeme.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide