Laika ziņas
Šodien
Migla

Studenti

Sarucis ārvalstu studentu skaits

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, daudzviet audzis vietējo studentu skaits, taču lielu atšķirību viņu izvēlētajās studiju programmās nav. Tajā pašā laikā samazinājies ārvalstu studētgribētāju skaits, jo viņiem Covid-19 krīzes dēļ jāsaskaras ar lieliem ceļošanas ierobežojumiem un komercreisu nepieejamību.

IZM prasa piešķirt 3,6 miljonus eiro studējošo stipendijām un līdzfinansējumam pētniecības programmās

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem lūdz piešķirt kopumā 3 671 052 eiro, lai palielinātu stipendiju apmēru un to saņēmēju skaitu, kā arī nodrošinātu līdzfinansējumu dalībai Eiropas Savienības pētniecības un tehnoloģiju attīstības programmās, paredz valdības dienaskārtībā iekļautie rīkojuma projekti.

IZM atbalstam studējošajiem un jaunajiem speciālistiem varētu atvēlēt 13 miljonus eiro

Plānots, ka atbalstam studējošajiem un jaunajiem speciālistiem Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) varētu atvēlēt 13 miljonus eiro, tostarp palielinot šobrīd pieejamās valsts budžeta stipendijas studentiem ar augstākajiem akadēmiskajiem rādītājiem, šādu plānu Latvijas Studentu apvienības (LSA) domes sēdē prezentējis IZM parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš (JKP).

Jo ar roltoniem nepietiek

Rīkojot tiešsaistes akciju #GribuStudēt, studenti norāda ne tikai uz problēmām augstākajā izglītībā krīzes laikā, bet arī uz ilgstoši nerisinātiem jautājumiem. Tie vienmēr atlikti malā, bet pandēmijas laiks parādījis, ka beidzot arī tiem būtu jāpievēršas.

Latvijā pašreiz jūtas drošāk

Ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 saslimušo skaits Latvijā pagaidām pieaug salīdzinoši lēnā tempā un vienmērīgi. Pretēja aina Eiropā paveras Itālijā un Spānijā, kur saslimušo skaits ik dienas joprojām pieaug par vairākiem tūkstošiem. Arī citviet pasaulē Covid-19 izplatība šobrīd ir visai grūti kontrolējama. Šādos apstākļos vairāki ārvalstu studenti, kuri šajā semestrī Latvijā studēja apmaiņas programmā Erasmus+ , izvēlējušies palikt šeit, nevis atgriezušies dzimtenē. Lai gan pašreiz nav zināms, kad tiks atjaunoti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, daudzi ārvalstu studenti šādu lēmumu pieņēmuši, jo uzskata, ka Latvijā šobrīd ir drošāk

Studentu skaits Latvijā samazinājies par 1,2%

Latvijā 2019./2020. akadēmiskajā gadā augstāko izglītību apgūst 79,4 tūkstoši studentu, kas ir par 1,2% mazāk nekā pirms gada, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Savukārt otro gadu pēc kārtas vērojams kāpums uzņemto studentu skaitā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide