Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Trešdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne

Sveiks un vesels

Olbaltumvielas ir atšķirīgas

Proteīns jeb olbaltumvielas ir vitāli nepieciešamas teju visiem dzīvības uzturēšanas procesiem, tāpēc katru dienu ar uzturu jāuzņem pietiekams olbaltumvielu daudzums, sevišķi tiem, kuri regulāri sporto, norāda Latvijas Apvienotās putnkopības asociācijas uzrunātais sertificētais uztura treneris Mārtiņš Bidiņš.

Grafologs diagnozes nenosaka

Rokraksts ir cilvēka mentālās un fiziskās labsajūtas rādītājs, atzīst zinātnieki. Ko tas stāsta par personību un tās veselību, un vai treniņi glītrakstīšanā var palīdzēt pašsajūtai, atklāj grafoloģe Anita Millere, kura Cīrihē apguvusi kriminālpsiholoģiju, Kembridžas Universitātē – neiropsiholoģiju, bet Kembridžas koledžā – konkrēti grafoloģiju.

Murrātājs, krācējs vai OMAS pacients

Kā liecina pērn veiktais Mana aptieka & Apotheka Veselības indekss, krākšana miegā nomoka katru desmito Latvijas iedzīvotāju. Bieži vien to uztveram kā kaitinošu sociālu traucēkli, kas neļauj izgulēties pārējiem ģimenes locekļiem, tomēr krākšana var izrādīties arī medicīniska problēma, kas var nodarīt nopietnu kaitējumu krācēja veselībai – ja pēc pacienta pārbaudēm speciālisti diagnosticē obstruktīvas miega apnojas sindromu (OMAS).

Svētkos neapēst tik daudz, cik varam!

Kuņģis ir pacietīgs orgāns, bet, ilgstoši iedarbojoties, protams, varam panākt jebkuru efektu – arī to, ka kuņģis kļūst ļoti nervozs.

Labāks gaiss – ražīgāks darbs

Strādājošo produktivitāti ietekmē mikroklimats telpās, kurās tiek strādāts. Pētījumi rāda, ka cilvēks jūtas vislabāk, kad gaisa temperatūra ir 20–24 ˚C. Dānijas Tehniskā universitāte, pētot temperatūras ietekmi uz biroju darbiniekiem, secinājusi, ka 20 ˚C cilvēki strādā daudz efektīvāk un sasniedz labākus rezultātus nekā 27 ˚C vai 30 ˚C. Dažos gadījumos rezultāts atšķīries pat par 30 procentiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide