Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Taliban

Kabula pieprasa vietu sarunās ar Taliban

Pirms gada ASV prezidents Donalds Tramps noraidīja iespēju, ka Vašingtona varētu runāt ar radikālo grupējumu Taliban, pret ko amerikāņi Afganistānā karo jau gandrīz 18 gadu. Taču nupat ASV valdība piedalījās sarunās ar Taliban, pēc kurām abas puses paziņoja, ka ir vienojušās par centieniem nodibināt ilgstošu mieru Afganistānā. Pagājušajā nedēļā Maskavā tikās talibi un ietekmīgi afgāņu politiķi, kas nestrādā Afganistānas prezidenta Ašrafa Gani valdībā. Neiekļaušanu sarunās Afganistānas valdība uzskata par mēģinājumu sagrābt varu valstī.

Talibi sola izjaukt Afganistānas parlamenta vēlēšanas

Talibu kaujinieki pirmdien paziņoja, ka gaidāmās Afganistānas parlamenta vēlēšanas ir "amerikāņu sazvērestība, lai tālāk attaisnotu ārzemju okupāciju" un solīja darīt visu viņu spēkos, lai tās izjauktu.

ASV pirmo reizi bombardēšanā izmanto F-35

ASV veikusi pirmo uzlidojumu ar jauno multifunkcionālao iznīcinātāju F-35B, informēja ASV Jūras kājnieku korpuss un aizsardzības jomas amatpersonas. Uzlidojums noticis Afganistānā un bijis vērsts pret kādu Taliban mērķi. Uzlidojumā lidaparāti devās, paceļoties no ASV kuģa Essex.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide