Laika ziņas
Šodien
Migla

Troļļi

Facebook izjauc Irānas vadītu manipulācijas kampaņu

Sociālais tīkls Facebook ceturtdien paziņoja, ka ir dzēsis simtiem kontu no Irānas, kuri bija daļa no plašas manipulācijas kampaņas, kas tika veikta vairāk nekā 20 valstīs. Izdzēstas 783 lapas, grupas un konti "par iesaistīšanos koordinētā neautentiskā uzvedībā, kas saistīta ar Irānu".

Krievijas troļļu "obligātā literatūra" - ASV seriāls Kāršu nams

Krievijas bēdīgi slavenās "troļļu fabrikas" darbiniekiem, kā neatkarīgā Krievijas medija TV Doždj intervijā pavēstīja kāds bijušais darbinieks, bija obligātais uzdevums skatīties ASV seriālu Kāršu nams (House of Cards), lai izprastu ASV politisko situāciju un lai spētu kvalitatīvāk veidot pretvalstiskas diskusijas sociālajos tīklos un interneta komentāru lapās.

Facebook atzīst, ka ap 3000 sponsorēto politisko rakstu pirkusi Krievijas troļļu ferma

Pasaulē populārākā sociālā tīkla Facebook pārstāvis ASV parlamentārajai izmeklēšanas komitejai atzinis, ka 2016. gada vēlēšanu kampaņas ietvaros aptuveni 3000 sponsorētos rakstus pirkuši tā dēvētie interneta troļļi, kuri strādājuši Krievijas interesēs un ar tendencioziem politiskas ievirzes rakstiem centušies ietekmēt amerikāņu vēlētāju izvēli, vēsta The Washington Post.

Nule atstādināto Reinbahu slavina interneta troļļu armija (papildināts 16:08)

Bieži vien gan Latvijā, gan pasaules medijos tiek runāts par Krievijas prezidenta Vladimira Putina troļļu armijām, taču, kā secināja Diena.lv, otrdien no amata atstādinātā Rīgas Satiksmes departamenta direktora Vitālija Reinbaha labā sociālajā tīklā Facebook arī aktīvu darbību bija sākuši vietējie troļļi, kas slavināja Barona ielas remontu un departamenta direktoru. 

Sārts: Krievijas izvērstā troļļošana ir nopirkts pakalpojums bez lielām inovācijām

Krievijas izvērstā troļļošana ir nopirkts pakalpojums bez lielas iniciatīvas un inovācijām, šādu viedokli intervijā aģentūrai LETA un aizsardzības portālam Defence Matters pauda centra direktors Jānis Sārts.Runājot par iespējām ierobežot tā saukto troļļošanu, Sārts norādīja, ka pirmais jautājums ir, cik labi vispār strādā aizliegumi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide