Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Turcija

Erdogans: Turcija un Krievija kopīgi izgatavos sistēmas S-500

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka pēc Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas S-400 iegādes Krievija un Turcija kopīgi izgatavos aizsardzības sistēmas S-500. "Nav absolūti nekādu jautājumu, ka Turcija S-400 iegādē atkāpjas. Tā ir slēgta tēma," paziņoja Erdogans. "Pēc S-400 notiks kopīga S-500 ražošana."

Kritizē mēra vēlēšanu atkārtošanu Stambulā

Turcijas opozīciju un tās atbalstītājus ir saniknojis varasiestāžu lēmums atkārtoti sarīkot mēra vēlēšanas valsts lielākajā pilsētā Stambulā. Martā notikušajās vēlēšanās uzvarēja opozīcijas kandidāts, taču balsojumā zaudējusī Turcijā valdošā konservatīvā Taisnīguma un attīstības partija (AKP) panāca rezultātu anulēšanu. Jauna balsojuma sarīkošana Turcijas autoritārā prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana dzimtajā pilsētā raisījusi neizpratni un kritiku arī ārvalstīs. Eiropas Savienības (ES) amatpersonas brīdinājušas, ka tas var mainīt Turcijas un ES attiecības.

Erdogana partijai iespējama vilšanās arī Stambulā

Pēc svētdien notikušajām Turcijas pašvaldību vēlēšanām opozīcijas kandidāts izvirzījies vadībā arī cīņā par Stambulas mēra amatu, pirmdien paziņojis Augstākās Vēlēšanu kolēģijas (YSK) priekšsēdētājs Sadi Givens. Givens tomēr norādīja, ka vēl nav pabeigta balsu skaitīšana un tās rezultātu apstrīdēšanas procedūra.

NATO valsts Turcija neatteiksies no Krievijas pretgaisa aizsardzības raķetēm

Turcija pildīs līgumu par Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu S-400 iegādi, neraugoties uz Vašingtonas brīdinājumiem, ka vienošanās dēļ Turcijas līdzdalības ASV iznīcinātāju F-35 programmā var tikt pakļauta riskam, piektdien paziņoja Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu.

ES un Turcijai jātiek skaidrībā par attiecībām

Šogad apritēs 20 gadu, kopš Eiropas Savienība (ES) piešķīra Turcijai kandidātvalsts statusu, taču šajā laikā turki drīzāk ir attālinājušies no ES, nevis integrējušies tajā. Kāds to pat ir salīdzinājis ar saderināšanos, kam neseko kāzas. No malas raugoties, Briseles un Ankaras attiecības atgādina amerikāņu kalniņus, kas var uzvīties augstu, bet tad pēkšņi novirzīties lejup. Regulāro nesaskaņu pamatā bijusi abu pušu atšķirīgā izpratne par demokrātiju un cilvēktiesībām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide