Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

UNESCO

UNESCO: Pieaug žurnālistu slepkavību skaits ārpus konflikta zonām

Lai gan žurnālistu slepkavību skaits pasaulē pēdējos gados ir samazinājies, satraukumu rada apstāklis, ka situācija pasliktinājusies ārpus konflikta zonām, teikts UNESO ziņojumā, kas publicēts, atzīmējot Starptautisko dienu nesodāmības izbeigšanai par noziegumiem pret žurnālistiem.

Grobiņa – atslēga uz vikingu laikmetu

Lai aizsargātu un saglabātu Grobiņas arheoloģisko kompleksu, tam noteikts valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa aizsardzības statuss. Kopš 2010. gada tas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā, bet šā gada sākumā pieteikts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam, kurā kopumā iekļauta 1121 vieta, kas atrodas 167 pasaules valstīs. Lielākā daļa – 869 – ir kultūras mantojuma vietas. Šobrīd tajā no Latvijas iekļauti divi objekti – Rīgas vēsturiskais centrs (1997. g.) un Strūves meridiāna loka divi punkti (2005. g.).

Turpina gatavot Kuldīgas nomināciju UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam

Kuldīgas novada pašvaldības speciālisti kopā ar Brandenburgas Tehniskās universitātes Mantojuma pārvaldības institūta vadītāju, profesori Britu Rūdolfu un viņas komandu, kā arī piesaistītajiem ekspertiem no SIA Arhitektoniskās izpētes grupa un SIA Metrum turpina gatavot Kuldīgas nomināciju UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

UNESCO: Pasaulē 258 miljoni bērnu un jauniešu neiegūst izglītību

Kopumā pasaulē 258 miljoni bērnu un jauniešu neiegūst izglītību, un galvenais iemesls tam ir nabadzība, liecina UNESCO globālais izglītības monitoringa ziņojums Iekļaušana un izglītība, kurā apkopoti dati no 209 pasaules valstīm saistībā ar izglītības pieejamību, kvalitāti, Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu un situāciju iekļaujošās izglītības jomā.

Vairāk nekā 130 kultūras ministru apliecina nepieciešamību atbalstīt kultūras nozari krīzes laikā

Lai dalītos līdzšinējā pieredzē par Covid-19 ietekmi dažādās kultūras jomās, tostarp, kultūras mantojuma saglabāšanā un radošajās industrijās, un formulētu kopīgus risinājumus īstermiņā un ilgtermiņā nacionālā, reģionālā un globālā līmenī, vairāk nekā 130 valstu kultūras ministru 23. aprīlī tikās UNESCO rīkotā virtuālā sanāksmē. Sanāksmē piedalījās arī Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), informēja UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas komunikācijas konsultante Kitija Balcare.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide