Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Uzturs

To vajag tikai tev pašam!

Kā Jaunā gada apņemšanos dzīvot veselīgāk pārvērst par stabilu ikdienas ieradumu, nevis ļaut tai izplēnēt jau februārī? Ja vēlies kaut ko mainīt, piemēram, veselīgāk ēst vai vairāk sportot, nav jāgaida konkrēta diena vai nedēļa, uzsver Benu aptieka un uztura speciāliste Liene Sondore. Ja ir noteikts mērķis, kas ir skaidrs un sasniedzams tieši tev pašam, nevis mammai, vīram, draugiem vai vēl kādam, – jārīkojas jau šodien!

Uzturs un ētiskie aspekti. Saruna ar vegāniskās kafejnīcas Terapija radītāju Elīnu Dzelzkalēju

Ja ir svarīga kā sava, tā pasaules labbūtība, vērts veikalā iztērēt pāris minūšu, lai ne tikai ieliktu iepirkumu grozā nepieciešamos produktus, bet arī izlasītu to sastāvu. Īpaši, ja ir nolūks savu ēdienkarti vai dzīvestelpu padarīt vegāniskāku. Taču jāņem vērā, ka dzīvot vegāniski nebūt nenozīmē tikai atteikties no gaļas, piena un olām. Pieredzē dalās kafejnīcas Terapija izveidotāja, vegānisko ideju atbalstītāja un praktizētāja Elīna Dzelzkalēja.

No bulciņām ikdienā nespēj atteikties

Lai gan skolēnu zināšanas par veselīgu uzturu ir labas, tās netiek pietiekami izmantotas praksē. Bērni ikdienā joprojām iecienījuši našķus, bet dārzeņus un augļus ēd stipri mazāk, nekā vajadzētu, ceturtdien lasāms laikrakstā Diena.

Uztura speciāliste: No slimības pasargāt var ne tikai zāles, bet arī pareizs uzturs

Pastāvīgās laika prognožu izmaiņas, ziemas nogurums un vīrusi mūs mudina vairāk padomāt par savu veselību. Šis ir laiks, kad imunitātes uzturēšana kļūst sevišķi būtiska, jo organismam ik dienu jāsaskaras ar virkni novājinošu faktoru. Par to, kā ikdienā ar pārtikas produktu palīdzību stiprināt savu veselību, stāsta Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociācijas biedre, uztura speciāliste Alise Kindzule.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide