Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Valsts drošība

Jāturpina uzlabot Latvijas aizsardzības spējas

Par Latvijas vietu pasaules drošības kartē, Ziemeļatlantijas alianses iekšējām pretrunām un Krievijas militāro potenciālu – ar Leidenes Universitātes docentu Lūkasu Milevski sarunājas Andis Sedlenieks.

Saeima apstiprina Nacionālās drošības koncepciju

Saeima ceturtdien apstiprināja Nacionālās drošības koncepciju. Koncepcijā cita starpā norādīts, ka interesi par Latvijas aizsardzības spējām un situāciju pierobežā izrāda ne tikai Krievijas, bet arī citu valstu specdienesti, konkrētas valstis gan neminot.

Politikas eksperts: Bez komunikācijas ar Maskavu neiztikt

Par Igaunijas valsts prezidentes Kersti Kaljulaidas gaidāmo braucienu uz Krieviju, nepieciešamību sākt dialogu ar Maskavu un par Eiropas armiju – ar Stokholmas Ekonomikas augstskolas Rīgā vieslektoru Māri Induli Graudiņu sarunājas Andis Sedlenieks.

Eksperts: Premjers bez pielaides noslēpumam Latvijai neaizvērtu durvis slepenai NATO informācijai

Aizvadītajā nedēļā plaši izskanēja bažas par prezidenta nominētā premjera amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) iespējām saņemt pielaidi valsts noslēpumam līdz brīdim, kad viņa valdības apstiprināšanas gadījumā Gobzemam būtu jāsāk pildīt premjera pienākumi. Attīstībai/Par! viens no līderiem Artis Pabriks pat izteicās, ka viņa rīcībā esot informācija - Gobzems pielaidi varētu nesaņemt vispār. Koalīcijas veidošanas sarunu partneru - Jaunās Vienotības un Attīstībai/Par!, no kurām pēdējā jau atstāta aiz borta arī Gobzema valdības modelī, uztraucas, ka premjers bez pielaides valdības darbu padarītu nepilnvērtīgu arī tāpēc, ka premjers tādējādi būtu izslēgts no NATO informācijas aprites. Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) pētnieks un bijušais Baltijas Aizsardzības koledžas pasniedzējs Uģis Romanovs portālam Diena.lv viesa skaidrību - īstenojoties scenārijam, kad Ministru prezidentam nav piekļuves klasificētai informācijai, var būtiski ietekmēt ar valsts aizsardzību un drošību saistītu pasākumu realizēšanu, taču kopumā Latvijas-NATO informācijas apmaiņas procesi turpinātos kā līdz šim.

Tramvaju sāga Daugavpilī

Iecerēto jauno tramvaja vagonu iegādei akciju sabiedrībai Daugavpils satiksme nepietiek līdzekļu, tādēļ Daugavpils dome jau nākamnedēļ plāno lemt par galvojuma sniegšanu uzņēmumam aizdevuma ņemšanai. Tramvajus plānots iegādāties no sliktu slavu guvušās Lietuvas kompānijas Railvec. Tā apņēmusies piegādāt astoņus Krievijā Tveras vagonbūves rūpnīcā ražotus tramvajus. Ārlietu ministrijā (ĀM) Dienai pauž, ka tai nav izprotams lēmums iegādāties tramvajus, kuru ražotājs saistīts ar Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu.

DP izvairīgi komentāros par aizvadītajā nedēļā aizturēto personu

Aizbildinoties ar izmeklēšanas interesēm, Drošības policija (DP) neatklāj, vai pagājušajā nedēļā aizturētajai personai tiek inkriminēta spiegošana. DP aģentūrai LETA apstiprināja, ka kriminālprocesa ietvaros 16. oktobrī aizturēta viena persona, taču izmeklēšanas interešu aizsargāšanas nolūkā plašāki komentāri netikšot sniegti.

Ādažu poligona apkaimē plānotā airsoft spēle izraisa Drošības policijas interesi

Drošības policija (DP) sadarbībā ar citām institūcijām pievērsīs pastiprinātu uzmanību airsoft spēlei, kas 13. oktobrī plānota kompleksā viena kilometra attālumā no Ādažu poligona, aģentūra LETA noskaidroja DP. Jāatgādina, ka airsoft ir militārās simulācijas spēle, kur tiek izmantotas reāliem ieročiem vizuāli ļoti līdzīgas kopijas; šie ieroči šauj ar plastmasas lodītēm.

Spiegu skandāls Igaunijā: Pētīs, vai nav iedragāta arī Latvijas drošība

Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) izveidos komisiju, kas vērtēs, vai Igaunijā aizdomās par spiegošanu aizturētā Aizsardzības spēku virsnieka darbība ir atstājusi ietekmi uz Latvijas drošību. AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins aģentūrai LETA teica, ka par virsnieka vainu lemšot tiesa, taču spiegošana ir vislielākais nodarījums, ko bruņoto spēku virsnieks var izdarīt, "nododot savu valsti un liekot uz spēles iedzīvotāju un karavīru dzīvības".

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide