Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Valsts drošība

Lai kara gadījumā nebēgtu uz tuvāko lidostu

"Karošu, [darīšu] to, kas būs no manis prasīts konkrētajā gadījumā, bet es nekur prom nebēgšu," atbildot uz Dienas jautājumu par rīcību kara gadījumā, sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (A/P!). Ministri pirmdien notikušajā pirmajā darba grupas sanāksmē vienojušies par tālāko rīcību visaptverošas aizsardzības sistēmas izveidei Latvijā. Tuvākajā laikā paredzētas krīzes situācijas mācības ministriju vadītājiem un valdības pārstāvjiem, par kurās gūtajiem secinājumiem spriedīs 17. jūnijā. Savukārt līdz rudenim plānots izveidot informatīvos bukletus un materiālus internetā iedzīvotājiem. Sistēmas izveidē tiks piesaistīti arī starptautiskie eksperti, tostarp no Somijas.

Politikas eksperts: Bez komunikācijas ar Maskavu neiztikt

Par Igaunijas valsts prezidentes Kersti Kaljulaidas gaidāmo braucienu uz Krieviju, nepieciešamību sākt dialogu ar Maskavu un par Eiropas armiju – ar Stokholmas Ekonomikas augstskolas Rīgā vieslektoru Māri Induli Graudiņu sarunājas Andis Sedlenieks.

Ādažu poligona apkaimē plānotā airsoft spēle izraisa Drošības policijas interesi

Drošības policija (DP) sadarbībā ar citām institūcijām pievērsīs pastiprinātu uzmanību airsoft spēlei, kas 13. oktobrī plānota kompleksā viena kilometra attālumā no Ādažu poligona, aģentūra LETA noskaidroja DP. Jāatgādina, ka airsoft ir militārās simulācijas spēle, kur tiek izmantotas reāliem ieročiem vizuāli ļoti līdzīgas kopijas; šie ieroči šauj ar plastmasas lodītēm.

Spiegu skandāls Igaunijā: Pētīs, vai nav iedragāta arī Latvijas drošība

Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) izveidos komisiju, kas vērtēs, vai Igaunijā aizdomās par spiegošanu aizturētā Aizsardzības spēku virsnieka darbība ir atstājusi ietekmi uz Latvijas drošību. AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins aģentūrai LETA teica, ka par virsnieka vainu lemšot tiesa, taču spiegošana ir vislielākais nodarījums, ko bruņoto spēku virsnieks var izdarīt, "nododot savu valsti un liekot uz spēles iedzīvotāju un karavīru dzīvības".

Viļņas vadība prasīs drošībniekiem viedokli par Yandex taksometriem

Viļņas mērija vēlas uzzināt Lietuvas Valsts drošības departamenta (VDD) viedokli par to, vai Krievijas taksometru tiešsaistes pakalpojumu operatora Yandex.Taxi darbība Lietuvā nav pretrunā ar valsts drošības interesēm. Lietuvas sabiedriskā televīzija trešdien ziņoja, ka Yandex.Taxi mātesuzņēmums Yandex atzinis, ka pirms septiņiem gadiem nodevis Krievijas specdienestiem ziņas par klientiem, kas atbalsta opozīciju.

DP par airsoft: Būtiski nošķirt hobija līmeņa spēli no piesega militārai apmācībai

Airsoft un līdzīgas militārās simulācijas spēles, kuru rīkošanu un dalību tajās stingrākai uzraudzībai iecerējuši pakļaut Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti, virzot grozījumus Nacionālās drošības likumā, ir potenciāls risks valsts drošībai, portālam Diena.lv norādīja Drošības policijā (DP), vienlaikus uzsverot, ka būtiski nošķirt, kas ir hobija līmenī rīkota spēle ar militārās simulācijas elementiem, bet kas - jau sistemātisks piesegs faktiskai militāro iemaņu apgūšanai.

Valsts drošības vārdā grib iegrožot militārās simulācijas spēles

Apdzīvotas vietas vai teritorijas ieņemšana, objektu sagrābšana, ķīlnieku atbrīvošana un citu tamlīdzīgu scenāriju izspēle militāro simulācijas spēļu organizētājiem drīz var būt liegta vai vismaz būtiski ierobežota - neilgi pirms Jāņiem Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija atbalstīja deputāta Kārļa Seržanta (ZZS) priekšlikumu veikt grozījumus Nacionālās drošības likumā un lēma likumprojektu nodot caurskatīšanai Saeimā 2. lasījumā. Kā portālam Diena.lv atzina ierosinājuma autors Seržants, fokuss lielākoties ir tieši uz airsoft spēli, kuras atsevišķi rīkotāji iepriekš izpelnījušies arī Drošības policijas uzmanību. Pašreiz gan neskaidrību par iespējamo airsofteru uzraudzību vēl ir gana daudz.

Spiegošanā apsūdzēto LDz darbinieku atbrīvo no apcietinājuma

Par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētais AS Latvijas dzelzceļš (LDz) ceļu meistars Aleksandrs Krasnopjorovs atbrīvots no apcietinājuma, taču viņam piemērots cits drošības līdzeklis, aģentūru LETA informēja prokurore Zinta Meija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide