Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Valsts nekustamie īpašumi

VNĪ: Stūra mājas tehniskais apsekojums norāda uz ēkas drošas ekspluatācijas riskiem

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) saņēmusi Tetera nama ("Stūra mājas") Brīvības ielā 61, Rīgā tehniskās apsekošanas atzinumu. Tajā norādīti gada laikā veicamie neatliekamie darbi, kā arī rekomendēta ēkas kapitāla pārbūve tuvāko trīs līdz piecu gadu laikā. Atzinums iesniegts Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB) tālāka lēmuma par ēkas ekspluatāciju pieņemšanai, informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

VNĪ Par 452 600 eiro atjaunos KNAB centrālā biroja ēkas fasādi

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) par 452 600 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa atjaunos Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) centrālā biroja ēkas, Citadeles ielā 1, Rīgā, fasādi, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Renārs Griskevičs.

Kompartijas ēkai 40% nolietojums

Ēkas Elizabetes ielā 2, kur savulaik atradās Latvijas PSR Komunistiskās partijas centrālkomiteja un kuru iecerēts pārveidot par nacionālo koncertzāli, tehniskais stāvoklis ir apmierinošs – kopējais nolietojums ir 40%. Sliktākā stāvoklī ir jumta konstrukcijas un ārējā apdare, konstatējuši būvinženieri. Provizoriskie aprēķini liecina, ka ēkas pārbūve varētu izmaksāt ap 32 miljoniem eiro. Nacionālās koncertzāles darba grupa vēl nav izlēmusi, vai to labāk rekonstruēt vai tomēr nojaukt.

Eksperti: Ēka Elizabetes ielā 2 ir nolietota, bet apmierinošā stāvoklī

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) pasūtītajā neatkarīgu ekspertu SIA Firma L4 veiktajā ēkas Elizabetes ielā 2, Rīgā, tehniskajā apsekošanā atzīts, ka ēkas stāvoklis ir apmierinošs un tās kopējais nolietojums ir 40%, kā arī tai nepieciešams rast labāko iespējamo turpmākās izmantošanas risinājumu. Neskatoties uz virkni konstatēto neatbilstību, ekspertu vērtējumā ēka kopumā ir droša ekspluatācijai, norāda VNĪ attīstības projektu pārvaldes direktors Jānis Ivanovskis – Pigits.

Tabakas fabrikas radošā kvartāla attīstīšanas būvdarbus uzsāks nākamā gada vasarā

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) vadībā šobrīd notiek aktīvi projektēšanas darbi topošās Latvijas Kultūras akadēmijas mājvietas – Tabakas fabrikas radošā kvartāla izveidei Miera ielā 58a. Projektēšanu plānots pabeigt līdz 2021. gada pavasarim un nākamgad uzsākt būvdarbus, sākot ar kvartāla ieejas mezglu – radošo industriju inkubatoru un Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālo filmu skolu, portālam Diena.lv pastāstīja VNĪ.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide