Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vēlēšanas

CVK: 80% vēlētāju svarīga iespēja vēlēšanās balsot jebkurā iecirknī

Vairākums Latvijas vēlētāju uzskata, ka vēlēšanās ir svarīgi nodrošināt iespēju balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī, pat ja tas var radīt grūtības, tai skaitā papildu izdevumus, tehnisko traucējumu iespējamību vai citas problēmas, liecina Centrālās vēlēšanas komisijas (CVK) sadarbībā ar pētījumu centru SKDS veiktā vēlētāju aptauja pēc šogad notikušajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Igaunijā pirmo reizi vēlē 16 un 17 gadu vecie

Igaunijas pilsētu un pagastu iedzīvotāji svētdien izraudzīsies cilvēkus, kuri turpmākos četrus gadus vadīs viņu pašvaldības. 2017. gada Igaunijas municipālās vēlēšanas ir īpašas ar to, ka tajās pirmo reizi var balsot 16 un 17 gadu veci jaunieši, tātad iedzīvotāji, kuri ir dzimuši XXI gadsimtā. Tāpēc politiķiem priekšvēlēšanu kampaņas laikā nācās būt īpaši radošiem, lai piesaistītu sev pašus jaunākos vēlētājus, piektdien lasāms laikrakstā Diena.

Piektdaļa vēlētāju neredz jēgu piedalīties vēlēšanās

Piektā daļa vēlētāju neredz jēgu piedalīties vēlēšanās, un tas joprojām ir galvenais iemesls, kāpēc daļa vēlētāju izvēlējās nepiedalīties pašvaldību vēlēšanās, aģentūru LETA informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Vienotībai jācenšas nepalikt partneru ēnā

Zaudētais premjera partijas statuss var atsaukties uz Vienotības izredzēm nākamā gada jūnijā paredzētajās pašvaldību vēlēšanās. Tam piekrīt arī Vienotības ģenerālsekretārs Artis Kampars. Viņš atzīst, ka kādam no partijas potenciālajiem saraksta līderiem novados var rasties interese pieslieties citam spēcīgākam politiskajam spēkam, lai piesaistītu pašvaldībai finansējumu.

Rīgā aktīvi vēlē Krievijas Valsts domi; pie iecirkņiem veidojas rindas

Svētdien Rīgā izvietotajos Krievijas Valsts domes vēlēšanu iecirkņos Krievijas pilsoņi aktīvi dodas vēlēt, novēroja aģentūra LETA.Iecirknī, kas izvietots Maskavas namā jau no paša rīta veidojās rindas. Kā novēroja aģentūra LETA, uz vēlēšanām aktīvāk ierodas vecākā gadagājuma cilvēki.Pēcpusdienā rindā pie Maskavas nama jau gaida apmēram simts cilvēku.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide