Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vēzis

Ziņojums: Vēža ārstēšanai Latvija tērē teju vismazāk Eiropā

Latvijā vēža ārstēšanai vidēji uz vienu iedzīvotāju 2018.gadā tika atvēlēts otrs mazākais finansējums Eiropā - vēl zemāks tas bija vienīgi Rumānijā, liecina jaunākais Eiropas Farmaceitisko ražotāju un asociāciju federācijas (EFPIA) ziņojums, kurā iekļauti dati par veselībai atvēlētiem līdzekļiem 31 valstī.

ASV tiesnese samazina summu, kas Monsanto jāmaksā vēža slimniekam

Tiesnese Sanfrancisko pilsētā pirmdien samazināja summu, kas agroķīmijas firmai Monsanto ir jāsamaksā bijušajam dārzniekam, kurš saslimis ar vēzi pēdējā stadijā herbicīda Roundup lietošanas dēļ, no 289 miljoniem ASV dolāru līdz 78 miljoniem dolāru.

Ādas vēzis nesaudzē

Lai ar to nesaslimtu, rudens sākums ir īstais laiks ādas veselības pārbaudei.

Stradiņa slimnīcā plaušu vēža un citu slimību ārstēšanai sāk izmantot endobronhiālo krioterapiju

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centrā uzsākta jauna diagnostikas un ārstēšanas metode – krioterapija. Procedūras laikā pacientam elpceļos sasaldē slimības bojātos audus, tai skaitā vēža šūnas. Rezultātā audzēja šūnas iet bojā, savukārt normālo audu struktūra netiek bojāta. Latvijā līdz šim endobroniālas krioterapijas metode nav izmantota, vēsta slimnīca.

Pēc vēža gaidīs atbalsts

Vēzi pārcietušajiem pacientiem vairs nevajadzēs paļauties uz ziedojumiem, lai saņemtu psihosociālo rehabilitāciju. No šī gada tas ir valsts apmaksāts pakalpojums. Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks pirmo programmu īstenos marta vidū. Uzlabojumi solīti arī attiecībā uz jaunu medikamentu iekļaušanu kompensējamo zāļu sarakstā, bet tas pagaidām izdarīts tikai daļēji.

Aicina palīdzēt mūziķa Riharda Zaļupes sievai melanomas ārstēšanā

Pie Latvijas iedzīvotājiem pēc palīdzības vērsusies 31 gadus jaunā Sondra, viengadīgas mazulītes māmiņa un mūziķa Riharda Zaļupes dzīvesbiedre. Šī gada janvārī Sondra saņēma šokējošas ziņas - ādas audzējs - melanoma ir izplatījies vēdera un muguras ādā. Sondras dzīvību var glābt jaunākās paaudzes medikamenti, kuru izmaksas sastāda 81 887 eiro.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide