Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Trešdiena, 22. maijs
Emīlija

Vide

Draudzīgāki videi un ar jauniem pakalpojumiem

Pēdējo gadu satricinājumi pasaulē nav metuši līkumu arī auto tirgum. Par to, kāda ir pašreizējo ekonomisko procesu un pieaugošās ģeopolitiskās spriedzes ietekme uz auto tirgus nozari, par klientu izvēli un jaunievedumiem pašu dīleru piedāvājumā intervijā Edžum Ozoliņam stāsta Moller Auto uzņēmumu grupas izpilddirektore Baltijā Izīda Gerkena.

Ietekme uz vidi un bizness

Globālā mērogā klimata pārmaiņas rada dažādas sekas, to vidū gaisa temperatūras svārstības, kas var izraisīt ekstremālus laikapstākļus un nokrišņu daudzuma izmaiņas. Rezultāts var būt gan sausums, gan plūdi, kādus esam pieredzējuši Eiropā un citviet pasaulē. Laikapstākļu izmaiņas iet roku rokā arī ar faunas un floras transformācijām.

No vairāk nekā simt gadu sena kuģa vraka pie Sāremā salas izplūst degviela

No Pirmā pasaules kara laikā uz rietumiem no Sāremā salas nogrimuša vieglā kreisera Cassandra sākusi izplūst degviela, tomēr būtiska piesārņojuma riska nav, jo degviela ūdens virsmu sasniedz pa pilienam un diezgan ātri izšķīst, informēja Igaunijas Klimata ministrija (iepriekš Vides ministrija).

Svarīgs ir saprātīgs balanss starp vidi un ekonomiku

Par purvu nozīmi Latvijas vides daudzveidības sekmēšanā un vienlaikus ekonomikas, tostarp reģionos, attīstībā Guntars Gūte sarunājas ar LU ģeoloģijas profesoru un Ezeru un purvu izpētes centra valdes locekli Normundu Stivriņu.

AS PET Baltija pērn par 42% audzējusi apgrozījumu un sasniegusi jaunu pārstrādāto PET pudeļu apjoma rekordu

Pateicoties efektivitātes un produktivitātes uzlabojumiem, 2021. gadā AS “PET Baltija” pārstrādāts uzņēmuma vēsturē lielākais apjoms – 49 726 tonnas PET pudeļu, kas ir par 5,8% vairāk nekā 2020. gadā. Savukārt uzņēmuma neto apgrozījums pērn, salīdzinājumā ar 2020. gadu, ir palielinājies par 42%, sasniedzot vairāk nekā 50,6 miljonus eiro.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide