Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Vide

Vides izpostīšana veicina epidēmijas

Jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) izraisītā globālā pandēmija, kas nogalinājusi vismaz pusmiljonu cilvēku, varētu būt tikai priekšvēstnesis tam, kas cilvēci sagaida nākotnē. Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) vides un mājlopu pētnieki secinājuši, ka neilgtspējīga saimniekošana, lietusmežu izciršana, dzīvnieku sugu iznīcināšana un augstais pieprasījums pēc gaļas palielina risku vīrusiem pārceļot no dzīvniekiem uz cilvēkiem.

Videi draudzīga ekonomika ir ilgtermiņa prioritāte

Pirms pasaulē par dominējošo problēmu kļuva Covid-19 globālā pandēmija, visā Eiropas Savienībā (ES) liela uzmanība tika pievērsta vides aizsardzībai un dažādiem Eiropas Zaļā kursa, kura mērķis ir salāgot ekonomiskās intereses ar saudzību pret vidi, īstenošanas virzieniem.

ANO: Nesaudzīga saimniekošana rada izmiršanas draudus miljonam sugu

Mūsdienu pasaules nesaudzīgā dzīšanās pēc ekonomiskās izaugsmes rada līdz šim nepieredzētus sugu izmiršanas draudus, kas var skart miljonu sugu visā pasaulē un grauj dabas vidi, no kuras dzīvotspējas atkarīga mūsu ekonomika, dzīves kvalitāte, pārtikas nodrošinājums un veselība, atzīts starptautiskā ekspertu ziņojumā, kas pirmdien publiskots Parīzē.

Latvijas iedzīvotāji realizē 172 vides projektus iniciatīvas 100 darbi Latvijai ietvaros

Autobusa pieturvieta kā Hobitu namiņš, koka velosipēdu parks, zaļie dzelzceļi, ratiņu pastaigu trase jaunajām māmiņām, ēku izdaiļošana ar mākslas grafiti, dižkoku alejas un jauni meži, krāšņi mākslas soliņi un 100 rožu dārzs – tie ir tikai daži no 172 vides labiekārtošanas, izdaiļošanas un vides izglītības darbiem, ko paveikuši Latvijas cilvēki un kas pieteikti Latvijas simtgadei veltītajā vides iniciatīvā 100 darbi Latvijai.

Pētnieks: Izsmēķi ir lielākais okeānu piesārņojuma avots

Lai gan pasaulē, tajā skaitā arī Latvijā, pēdējā laikā ir aktualizējušās diskusijas par dažādu plastmasas produktu, piemēram, dzeršansa salmiņu un iepakojumu ierobežošanu, iespējams, ka ar to nebūs gana, lai attīrītu pasaules okeānus. Sandjego Universitātes profesors Tomass Novotnijs ASV medijam NBC skaidrojis, ka vēl lielāku problēmu rada cigarešu izsmēķi, kas pretēji plastmasai netiek nedz regulēti, nedz gana plaši apspriesti.

Vides aizsardzības klubs aicina Kučinski izvērtēt sabiedrības informēšanu ārkārtas situācijās

Vides aizsardzības klubs (VAK) ir nosūtījis vēstuli Latvijas premjerministram Mārim Kučinskim (ZZS) ar lūgumu izvērtēt Latvijas atbildīgo glābšanas un pašvaldības dienestu savstarpējo sadarbību, informējot sabiedrību par ugunsgrēku Olaines ķīmisko atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā SIA "BAO", aģentūrai LETA pavēstīja VAK pārstāve Elita Kalniņa.

Studijas zaļā vidē

Vidzemes Augstskola (ViA) ir pirmā augstākās izglītības iestāde Baltijā, kas pirms pieciem gadiem ieguva Zaļo karogu un ekoaugstskolas titulu, ko gadu no gada saglabā, augstskolā un Valmierā organizējot dažādas ar vidi saistītas aktivitātes. Viens no tiem, kas aizsāka zaļo virzienu augstskolā, bija ViA Tūrisma un atpūtas studiju virziena vadītājs Ilgvars Ābols.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide