Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Vide

Izsludināts Jauno vides reportieru konkurss

Vides izglītības fonds aicina jauniešus vecumā no 11 līdz 25 gadiem piedalīties Jauno vides reportieru konkursā un aktualizēt šī brīža vides problēmas, portālu Diena informēja Vides izglītības fonda pārstāvji.

Latvijas iedzīvotāji realizē 172 vides projektus iniciatīvas 100 darbi Latvijai ietvaros

Autobusa pieturvieta kā Hobitu namiņš, koka velosipēdu parks, zaļie dzelzceļi, ratiņu pastaigu trase jaunajām māmiņām, ēku izdaiļošana ar mākslas grafiti, dižkoku alejas un jauni meži, krāšņi mākslas soliņi un 100 rožu dārzs – tie ir tikai daži no 172 vides labiekārtošanas, izdaiļošanas un vides izglītības darbiem, ko paveikuši Latvijas cilvēki un kas pieteikti Latvijas simtgadei veltītajā vides iniciatīvā 100 darbi Latvijai.

Pētnieks: Izsmēķi ir lielākais okeānu piesārņojuma avots

Lai gan pasaulē, tajā skaitā arī Latvijā, pēdējā laikā ir aktualizējušās diskusijas par dažādu plastmasas produktu, piemēram, dzeršansa salmiņu un iepakojumu ierobežošanu, iespējams, ka ar to nebūs gana, lai attīrītu pasaules okeānus. Sandjego Universitātes profesors Tomass Novotnijs ASV medijam NBC skaidrojis, ka vēl lielāku problēmu rada cigarešu izsmēķi, kas pretēji plastmasai netiek nedz regulēti, nedz gana plaši apspriesti.

Vides aizsardzības klubs aicina Kučinski izvērtēt sabiedrības informēšanu ārkārtas situācijās

Vides aizsardzības klubs (VAK) ir nosūtījis vēstuli Latvijas premjerministram Mārim Kučinskim (ZZS) ar lūgumu izvērtēt Latvijas atbildīgo glābšanas un pašvaldības dienestu savstarpējo sadarbību, informējot sabiedrību par ugunsgrēku Olaines ķīmisko atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā SIA "BAO", aģentūrai LETA pavēstīja VAK pārstāve Elita Kalniņa.

Studijas zaļā vidē

Vidzemes Augstskola (ViA) ir pirmā augstākās izglītības iestāde Baltijā, kas pirms pieciem gadiem ieguva Zaļo karogu un ekoaugstskolas titulu, ko gadu no gada saglabā, augstskolā un Valmierā organizējot dažādas ar vidi saistītas aktivitātes. Viens no tiem, kas aizsāka zaļo virzienu augstskolā, bija ViA Tūrisma un atpūtas studiju virziena vadītājs Ilgvars Ābols.

Palīdz ar atbalstu

Iesaistoties dabas aizsardzības projektos, var saimniekot un saudzēt vidi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide