Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vidusskolas

Makašānu Amatu vidusskola grib palikt skolu kartē

Šo kultūras un amatniecības salu Vērēmu pagasta Makašānos pirms teju 30 gadiem izveidojusi Lūcija Rancāne, bet nu to savās rokās pārņēmusi viņas meita Gundega. Arī vīrs – koktēlnieks Antons Rancāns – te joprojām māca skolēniem amatu prasmes. Taču, kā jau visās nelielajās vidusskolās, arī šeit valda neziņa par nākotni.

Daļa pašvaldību ģimnāziju divu gadu laikā cer iegūt augstāko statusu

No 2021. gada 1. septembra vairs nevarēs būt pašvaldību dibinātas ģimnāzijas. Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) gan mierina, ka tas obligāti nenozīmē, ka šīs skolas jāver ciet – tām būs jākļūst vai nu par vidusskolām, vai valsts ģimnāzijām, ja atbilst kritērijiem. Daļa no skolām, kuras neatbilst valsts ģimnāzijas statusam, vēsturisko nosaukumu ar ģimnāzijas vārdu gan plāno saglabāt, bet vairāku pašvaldību skolās gaidāmās pārmaiņas būs visai nopietnas.

IZM piedāvātais audzēkņu minimums vidusskolas klasēs: Pilsētās - vismaz 25; reģionos -12

Vidusskolas klasē lielajās pilsētās būtu jāmācās vismaz 25 skolēniem, savukārt attālos reģionos - vismaz 12, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais noteikumu projekts par minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu un kritērijiem maksimāli pieļaujamā izglītojamo skaita noteikšanai klasē un klašu grupā vidējās izglītības pakāpē pašvaldību, valsts augstskolu un privātajās vispārējās izglītības iestādēs.

Lielām skolām lielāks labums

Fakts, ka skolu vides uzlabošanai ir pieejams Eiropas fondu finansējums, vairākās pašvaldībās bijis mudinājums sakārtot skolu tīklu, jo naudu drīkst ieguldīt tikai tajās skolās, kurās ir pietiekami liels skolēnu skaits, tātad perspektīva arī nākotnē. Tagad iecerētie projekti sāk iegūt reālas aprises, un vairākos novados būvdarbi skolās noritēs jau šovasar. Lielākas pārmaiņas gan varēs just vēl pēc gada.

Šogad 10. klase nav atvērta 26 vidusskolās

Šajā mācību gadā 10. klase nav atvērta 26 vidusskolās visā Latvijā, liecina pašvaldību sniegtie dati Valsts izglītības informācijas sistēmā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide