Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vidusskolas

Sasniegt plānotos rezultātus vidusskolā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jau vairākkārt norādījusi – ņemot vērā pašreizējās demogrāfiskās prognozes, tagadējais visu līmeņu skolu tīkls nākotnē netiks racionāli izmantots. Darbs pie skolu tīkla sakārtošanas turpinās jau kādu laiku, tomēr ministrijā neslēpj, ka daļa pašvaldību tuvākajos gados izmaiņas vispārējās vidējās izglītības iestāžu tīklā pašas neplāno veikt.

Lielām skolām lielāks labums

Fakts, ka skolu vides uzlabošanai ir pieejams Eiropas fondu finansējums, vairākās pašvaldībās bijis mudinājums sakārtot skolu tīklu, jo naudu drīkst ieguldīt tikai tajās skolās, kurās ir pietiekami liels skolēnu skaits, tātad perspektīva arī nākotnē. Tagad iecerētie projekti sāk iegūt reālas aprises, un vairākos novados būvdarbi skolās noritēs jau šovasar. Lielākas pārmaiņas gan varēs just vēl pēc gada.

Šogad 10. klase nav atvērta 26 vidusskolās

Šajā mācību gadā 10. klase nav atvērta 26 vidusskolās visā Latvijā, liecina pašvaldību sniegtie dati Valsts izglītības informācijas sistēmā.

"Akcijas" laiks mazākumtautībām beidzies

Eksāmeni skolēniem ir jākārto valsts valodā, uzskata Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Pašreizējo praksi, vidusskolēniem ļaujot atbildēt arī krieviski, bet pamatskolā arī eksāmenus gatavojot krievu valodā, savā ziņā varētu dēvēt par pretimnākšanu minoritātēm, bet tagad šis "akcijas" laiks ir beidzies, piektdien lasāms avīzē Diena.

Apsver iespēju centralizētos eksāmenus skolēniem noteikt pirms 12.klases

Pirmā pilotprojekta eksāmena dabaszinātnēs - fizikā, ķīmijā un dabaszinībās - rezultāti mudina apsvērt iespēju centralizētos eksāmenus skolēniem noteikt agrāk, nevis pēdējā mācību gadā, šādas idejas otrdien izskanēja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide