Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Viltus ziņas

Pētījums: Tvīti ar nepatiesām ziņām ceļo sešreiz ātrāk

Viltus ziņas mikroblogošanas vietnē Twitter "ceļo" sešas reizes ātrāk nekā patiesas vēstis, attiecīgi tās ne tikai izplatās ātrāk, bet arī sasniedz plašāku auditoriju, liecina nule veikts Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta pētījums. Tas ir viens no līdz šim plašākajiem pētījumiem par šo tēmu.

EK izveidojusi ekspertu grupu cīņai pret dezinformāciju tiešsaistē

Eiropas Komisija (EK) apstiprinājusi 39 ekspertus jaunizveidotā Augsta līmeņa ekspertu grupā, kas cīnīsies pret viltus ziņām un dezinformāciju tiešsaistē, liecina EK tīmekļa vietnē publicētā informācija. Grupa palīdzēs izstrādāt viltus ziņu apkarošanai domātu ES līmeņa stratēģiju, kas tiks atklāta šā gada pavasarī. Grupā iekļauti pilsoniskās sabiedrības, sociālo mediju, tiešsaistes platformu, ziņu mediju un akadēmisko aprindu pārstāvji.

EK "demokrātijas nosargāšanas" plānā - cīņa pret viltus ziņām

"Viltus ziņas ir tiešs drauds mūsu demokrātiskās sabiedrības pamatiem. Eiropas pilsoņu rīcībā jābūt instrumentiem un prasmēm, lai veiksmīgi pārvaldītu tiešsaistē pieejamās informācijas "okeānu" - tas ir mūsu izaicinājums," paziņojusi Digitālās ekonomikas un sabiedrības komisāre Marija Gabriela. Eiropas Komisijas (EK) apņemšanās cīnīties pret viltus ziņu izplatību ir daļa no plašāka plāna "demokrātijas nosargāšanai", vēsta EUObserver.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide