Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Viltus ziņas

Kas kontrolē kontrolētājus?

Līdz ar pandēmiju īpaši aktuāla 2020. gadā visā pasaulē kļuva cīņa pret viltus ziņām un dažādām sazvērestības teorijām, kuras atrada labu augsni no drūmās statistikas un ierobežojumiem nogurušajos cilvēku prātos. SestDiena apkopoja izplatītākos no fantastiskajiem izdomājumiem

Tu esi slepenās varas marionete

Visas sazvērestības teorijas balstās uz apgalvojumu, ka ir kāds noslēpums, kāda nezināma lieta, ko no plašākas sabiedrības kāds cits slēpj. Jautājums ir: kas ir šie slepenie spēki, kuri slēpj faktus par vakcīnām, par tehnoloģijām un pat Zemes formu? Kas ir tie, kuri nopelna uz tautas nezināšanas un nevarēšanas rēķina? Izķidājot sazvērestības teorijas un meklējot, kuri tad ir tie visuvarošie ļaundari, pārsteidzoši bieži izrādās, ka pie visa tiek vainoti ebreji.

Par Jeremejevu iemaksāta 50 000 eiro drošības nauda

Lietā par Covid-19 viltus ziņu izplatīšanu aizdomās turētais aktīvists Valentīns Jeremejevs šodien atbrīvots no apcietinājuma, jo par viņu iemaksāta 50 000 eiro lielā drošības nauda, aģentūra LETA noskaidroja Tiesu administrācijā.

Jeremejevam kā drošības līdzekli piemēro apcietinājumu

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien nolēma piemērot drošības līdzekli apcietinājumu aktīvistam Valentīnam Jeremejevam, kurš tika aizturēts lietā par viltus ziņu izplatīšanu saistībā ar Covid-19. Viņam gan dota iespēja līdz 10.janvārim samaksāt 50 000 eiro drošības naudu, lai izkļūtu brīvībā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Melu tvertne: Rasu nemieri dezinformācijai

Dezinformācijas un propagandas pētnieki secinājuši, ka dažādi ārvalstu aktori un grupas, tuvojoties ASV prezidenta vēlēšanām, steidz izmantot Tumšādaino dzīvībām ir nozīme kustību, lai, sējot dažādas sazvērestības teorijas, turpinātu saasināt amerikāņu savstarpējās nesaskaņas. Galvenais paņēmiens, ko kaitnieki pielieto, ir esošo problēmu saasināšana, dramatizēšana vai pielāgošana savu mērķu sasniegšanai.

Plašās iespējas lieka satraukuma radīšanai

Viedoklis par viltus ziņām jeb fake news ir gandrīz vai ikkatram iedzīvotājam. Šobrīd gan Latvijā, gan arī pasaulē visbiežāk par viltus ziņām tiek runāts saistībā ar Covid-19. Kamēr vieni par nepatiesu informāciju uzskata jebko, kas tiek ziņots par jaunā koronavīrusa izplatības apmēriem, citi ar skepsi skatās uz tiem, kuri it kā atklājuši dažnedažādas sazvērestības, kas saistītas ar Covid-19.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide