Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Viltus ziņas

SEPLP prasa LTV un Latvijas Radio skaidrot nepārbaudītas informācijas izplatīšanu

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) ceturtdien ir pieprasījusi VSIA Latvijas Televīzija (LTV) valdei un VSIA Latvijas Radio valdei sniegt paskaidrojumu par nepārbaudītas informācijas izplatīšanu par personas nāvi sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un sociālo mediju profilā, aģentūru LETA informēja padomē.

Eksperts: Dezinformācijas katastrofā lielu lomu spēlējis Kremlis

Dezinformācijas katastrofā lielu lomu spēlējusi Kremļa izplatītā sagrozītā informācija, šodien ekspertu diskusijā "Sabiedrības medijpratība un uzticēšanās nenoteiktības apstākļos" uzsvēra Valsts kancelejas (VK) Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta direktors Rihards Bambals.

Turcija ievieš cietumsodu par "viltus ziņām"

Turcijas parlaments ceturtdien pieņēma stingru likumu, kas paredz reportieriem un sociālo mediju lietotājiem cietumsodu līdz trim gadiem par "viltus ziņu" izplatīšanu.

Arī aplamas ziņas kritika internetā sekmē tās izplatību

Par to, kā pareizi lietot milzīgo informācijas apjomu, neiekrist informācijas manipulatoru un tukšu politiķu solījumu lamatās, Guntars Gūte sarunājas ar LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes lektoru, dezinformācijas un informācijas uztveres ekspertu Mārtiņu Priedolu.

Atšķirt melus pa spēkam nedaudziem

Lai arī vairākums cilvēku sliecas uzskatīt, ka tīri labi atpazīst nepatiesu informāciju un centienus manipulēt ar viņiem, pētījumi rāda pretējo – to spēj labi ja katrs piektais.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide