Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Viltus ziņas

Melu apkarošanā atslābumam vietas nav

Bažas par viltus ziņām varētu šķist savā ziņā apsīkušas, tomēr pētījumi atgādina – gan privātajam, gan publiskajam sektoram situācijas uzlabošanai vēl ir daudz darāmā. Pēc Kultūras ministrijas aptaujas datiem, piektā daļa iedzīvotāju mēdz vēl aizvien dalīties ar nepārbaudītu informāciju. Problēmas risināšanai šomēnes startējusi gan Valsts kancelejas, Kultūras ministrijas un Iekšlietu ministrijas kopīgi organizētā kampaņa, gan laikraksta Diena melu ziņu arhivēšanas un anotēšanas projekts.

Izplatītas viltus ziņas par kinorežisora Kosta Gavra nāvi

Godalgotais Grieķijas un Francijas kinorežisors Kosta Gavrs bijis spiests ceturtdien noliegt iepriekš izplatītās ziņas par viņa nāvi, norādot, ka mediji tikuši piemuļķoti ar ierakstu Grieķijas kultūras ministres viltus tvitera kontā.

Niknāk pret viltus ziņām

Latvijā sākta parakstu vākšana, lai noteiktu bargākus sodus par nepatiesas, maldinošas informācijas apzinātu izplatīšanu. Neaiziesim par tālu, apkarojot tos, kuri pasauli uztver citādi?

Sāk vāk parakstus cīņai pret viltus ziņu vietnēm

Sabiedrības iniciatīvu platformā ManaBalss.lv uzsākta parakstu vākšana iniciatīvai pret viltus ziņu vietnēm ar mērķi noteikt bargākus sodus par nepatiesas un maldinošas informācijas apzinātu izplatīšanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide