Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +6 °C
Skaidrs
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Zaļā enerģija

Pavļuta iecerētās reformas rada paniku zaļās enerģijas nometnē

Paaugstinātā elektroenerģijas tarifa «iesaldēšana» līdz 2016. gadam jauniem atjaunojamās jeb zaļās enerģijas ražotājiem un ierobežojumu noteikšana agrāk izsniegtajās atļaujās, ko ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts nule ielicis valdības dienaskārtībā, jau raisa protestus enerģijas ražotāju vidū. «Izskatās, ka zaļo enerģiju izskauž par labu gāzei,» saka Mazās hidroenerģētikas asociācijas valdes priekšsēdētājs Orvils Heniņš.

Valdības komiteja atbalsta ieceri veidot jaunus elektroenerģijas nozares atbalsta mehānismus

Pirmdien, 30.jūlijā, Ministru kabineta komiteja atbalstīja un nolēma virzīt izskatīšanai Ministru kabinetā Ekonomikas ministrijas piedāvāto risinājumu ilgtspējīgai elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamiem energoresursiem (AER), kā arī enerģijas ražošanai koģenerācijā, kas paredz veikt grozījumus esošajā regulējumā un līdz šā gada 1.oktobrim izstrādāt priekšlikumus jaunam valsts atbalsta mehānismam.

Pavļuts ar lielajiem ražotājiem runās par atbalsta sistēmu zaļajai enerģijai

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts pirmdien, 23.jūlijā, tiksies ar Būvmateriālu ražotāju asociācijā ietilpstošo uzņēmumu pārstāvjiem, lai pārrunātu līdzšinējo valsts atbalsta mehānismu enerģijas ražošanai no atjaunojamajiem energoresursiem (AER) un tajā plānotās reformas.Ministrs iepazīstinās ražotājus ar Ekonomikas ministrijas izvērtējumu par līdzšinējā atbalsta mehānisma efektivitāti, kā arī jau ierosinātajām izmaiņām esošajā regulējumā un plānoto darbu pie jaunas atbalsta sistēmas izstrādes.

Izstrādās jaunu atbalsta mehānismu zaļās enerģijas nozares attīstībai

Ņemot vērā lielo potenciālu, kas Latvijai ir elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem energoresursiem (AER), Ekonomikas ministrija līdz šā gada 1.oktobrim izstrādās jaunu valsts atbalsta mehānismu nozares turpmākai ilgtspējīgai attīstībai, informē Ekonomikas ministrija.

Zaļās alternatīvas Latvijā

Pasaulē aizvien aktīvāk investē alternatīvās enerģijas tehnoloģijās - alternatīvo energoresursu izmantošana ir paliekoša tendence. Latvijas energobilance uzrāda lielas atšķirības starp pašnodrošinājumu un energoresursu importu (64,1%), turklāt importā dominē tradicionālie enerģijas avoti - naftas produkti, gāze, ogles -, kuru cenas strauji aug gan rūkošo rezervju, gan politiskās situācijas dēļ.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide