Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

Zeme, kas dzied

FOTO: Turpinās vēsturiskās spēlfilmas Zeme, kas dzied filmēšana

Februārī vairākās Latvijas vietās turpinājās vēsturiskās spēlfilmas Zeme, kas dzied uzņemšana. Pateicoties laikpstākļiem, ir izdevies precīzi rekonstruēt 1873. gada ziemu, kad Rīgas Latviešu biedrības nama biedri lēma par Dziesmu svētku rīkošanu.

Foto: Atsāk spēlfilmas Zeme, kas dzied filmēšanu

Spēlfilmas Zeme, kas dzied radošā komanda uzsākusi otro filmēšanas posmu. Vidzemē – Tirzā un Inešu pagastā – tiek uzņemtas ainas, kas atklāj aizgājušo laiku sadzīvi un kopā sanākšanas nozīmi sabiedriskajā iniciatīvā, kā arī vēstī par latviešu dziedāšanas kultūru.

Atklāta filmas Zeme, kas dzied oficiālā tīmekļa vietne

Šodien ar dziesmu Rīga dimd! Rīgas Doma kora skolas jauktā kora izpildījumā diriģenta Jurģa Cābuļa virsvadībā pie Brīvības pieminekļa tika atklāta filmas Zeme, kas dzied oficiālā tīmekļa vietne www.zemekasdzied.lv, informēja MRS Grupa pārstāve Lāsma Goba.

Filmas Zeme, kas dzied veidotāji rekonstruē vēsturiskā Rīgas Latviešu biedrības nama fasādi

Šobrīd norisinās sagatavošanās process vēsturiskās spēlfilmas Zeme, kas dzied filmēšanas otrajam posmam. Tā uzņemšana sāksies ziemā, bet jau 9. septembrī filmas radošā komanda un aktieri devās uz kinopilsētu Cinevilla, lai apskatītu vēsturiskā Rīgas Latviešu biedrības nama fasādes būvniecības procesu un pašu spēkiem sāktu pārstādīt kokus filmēšanas vajadzībām, vēsta filmas veidotāju pārstāvji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide