Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Zīmoli

Arī zīmolu tirgū pārmaiņas

No Lamborghini vai Ferrari automašīnām līdz Prada vai Gucci apģērbiem un vēl citiem skaļiem vārdiem – luksusa zīmoli ir pazīstami visā pasaulē, un šis tirgus par spīti ekonomikas problēmām un inflācijai šobrīd piedzīvo uzplaukumu. Arī nākotnes perspektīvas šajā jomā tiek zīmētas rožainās krāsās. Cits jautājums – kas no tā būs ieguvēji, kas – zaudētāji.

FOTO: Vēsture preču zīmēs - vecākās preču zīmes pasaulē un Latvijā

Pārfrāzējot slaveno teicienu no kinofilmas Limuzīns Jāņu nakts krāsā , – preču zīme visos laikos ir bijis kapitāls, it sevišķi, ja tā ir reģistrēta. Šķiet, ka ideja par simbolu, kas ļauj identificēt preces ražotāju un autoru, ir tikpat veca kā pati pasaule. Ne velti vēsturnieki ir atraduši senos simbolus, kuru mērķis bija nodrošināt konkrēta amatnieka vai mākslinieka atpazīstamību, jau Senās Ēģiptes un Ķīnas laikos un pat uz paleolīta laika zīmējumiem Lesko alā, Francijā.

Mūsdienu lielveikala garša

Lielveikalu plauktos arvien vairāk vietas aizņem produkti, kas rotāti nevis ar ražotāju, bet gan attiecīgā tirdzniecības tīkla zīmolu. Sestdiena pēta, kas tie par produktiem, kādēļ lielveikaliem tas ir izdevīgi un kāpēc pārtikas ražotāji ar bažām raugās uz šo tendenci.Lai brīvdienas rītā varētu baudīt brokastu pankūkas, iepriekš jādodas uz veikalu un jāmēģina sarūpēt nepieciešamās izejvielas.

Latvijā ir tikai astoņi zīmoli, kuru pazušana uztrauktu Latvijas iedzīvotājus

Izpētot 200 populārākos zīmolus Latvijā secināts, ka ir vien astoņi zīmoli, kuru pazušana uztrauktu vairāk kā 70% Latvijas iedzīvotāju. Latvijas patērētājam nozīmīgākie zīmoli ietver tādus atpazīstamus vārdus kā Raimonds Pauls, Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, „Laima” un „Kārums”, vienu no Latvijas universitātēm, kā arī vairākus ārvalstu zīmolus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide