Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Piektdiena, 1. marts
Ilgvars, Ivars

Ints Megnis

Sporta Meka. Daugavas sporta nama stāsts

Daugavas sporta nams savulaik tika atklāts ar pasaules čempionātu volejbolā, bet vēlāk saspiestā, tomēr ļoti mājīgā gaisotnē tur savus spožākos slavas mirkļus piedzīvoja TTT basketbolistes. Reti kurš līdzjutējs var pateikt, ka ne reizi nav bijis Daugavas sporta namā vērot kādu sporta pasākumu. Šī ir Latvijas sporta meka, kas piedzīvojusi daudz spilgtu brīžu un triumfu.

Kreile ar psiholoģes diplomu

Jau 17 gadu vecumā, atzīta par Latvijas labāko volejbolisti, Marta Kamēlija Levinska ātri pārauga mūsu valsts līmeni un pēc vidusskolas beigām devās studēt uz ASV. Tur, iepazinusi pavisam citādu dzīvi, rīdziniece sportiskajā jomā turpināja progresēt un pērn decembrī tika atzīta par vienu no 14 labākajām studentu volejbolistēm. Ar šo gadu Marta sākusi profesionāles karjeru, spēlējot valstī, kurā, iespējams, ir pasaulē spēcīgākie klubi, un izvirzījusi mērķi palīdzēt Latvijas sieviešu volejbola izlasei atgriezties Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Laurai viss ir kārtībā

Cik gan daudz pārbaudījumu viens cilvēks var izturēt? – gribas jautāt, domājot par Lauru Ikaunieci. Latvijas rekordistei septiņcīņā un divkārtējai valsts labākajai sportistei kopš 2020. gada veiktas piecas, bet kopš 2018. gada – pat sešas operācijas, turklāt trīs no tām atzītas par neveiksmīgām. Tomēr Laura rokas nenolaiž un atzīst, ka ir laimīgāka nekā jebkad agrāk un arī karjeru joprojām nav noslēgusi, kaut gan pagaidām ir neiespējami prognozēt, vai viņai izdosies pilnvērtīgi atgriezties sacensību apritē.

Kopā tiešām stiprāki

Par iespējamu Latvijas vadošo sporta organizāciju apvienošanu tiek runāts laiku pa laikam. Tomēr iepriekš līdz reālam rezultātam nav nonākts. Viss mainījies pēc Jāņa Buka stāšanās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amatā pagājušajā vasarā, viņam šo izvirzot kā vienu no saviem prioritārajiem uzdevumiem. Šobrīd process jau ieguvis taustāmas aprises, un Buks vēlas, lai apvienotā organizācija kļūtu par ļoti spēcīgu visas sporta nozares balsi un ruporu.

Bērnu uzlādēta

Bērni man sniedz tādu enerģiju, ka pēc treniņa novadīšanas mājās braucu uzlādēta, saka Ieva Meldere (29). Viņa savulaik bijusi viena no Latvijas labākajām kalnu slēpotājām, bet jau agri sapratusi, ka vēlas sekot mammas pēdās un kļūt par treneri.

Pantera uz slēpēm

Lielākā daļa sporta veidu Covid-19 pandēmijas laikā piedzīvoja krasu sportojošo bērnu skaita kritumu, gluži pretēja situācija bija kalnu slēpošanā, kur treniņi notiek svaigā gaisā. Viena no jaunajām sportistēm, kas uz slēpēm uzkāpa tieši veselības krīzes laikā, ir sporta kluba Pantera un Siguldas sporta skolas audzēkne Patrīcija Podoļska (11), kurai kalnu slēpošana iepatikusies, neskatoties uz tās sarežģītību. Vairāk stāsta pati jaunā sportiste!

Ilgi gaidītā atklāšana

Latvijas vieglatlēti uz to cerēja gadu desmitiem, bet tagad tas notika negaidīti strauji. Daugavas stadiona vieglatlētikas manēžas pamatakmens tika ielikts pagājušā gada aprīļa sākumā, bet decembra izskaņā halli jau nodeva ekspluatācijā. Šomēnes jaunajā manēžā tiks aizvadītas pirmās sacensības, iespēju to izmēģināt iegūstot visu vecuma grupu sportistiem. Sīkāk stāsta Latvijas Vieglatlētikas savienības ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs.

Uz futbola izlases trenera amatu kandidē arī bijušais Gutkovska treneris un ilggadējs Itālijas jaunatnes izlašu stūrmanis

Uz Latvijas futbola izlases galvenā trenera amata bez lietuvieša Valda Dambrauska un zviedra Jannes Andešona, kuru kandidatūras atklājuši ārvalstu mediji, kandidē arī polis Mareks Papšuns, kurš lieliski strādāja pie Čenstohovas Rakow stūres, kad to pārstāvēja uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis, un ilgstoši savas valsts jaunatnes izlases vadījušais itālis Paolo Nikolato, liecina žurnāla Sporta Avīze rīcībā esošā informācija.

Japiņu gēns

Izaudzinājuši kopā trīs pasaules čempionus un daudzus citu līmeņu medaļniekus, tēvs un dēls Harijs (1930–2021) un Igo (1950) Japiņi atstājuši spilgtas pēdas Latvijas riteņbraukšanā. Igo Japiņš savulaik organizēja pasākumu, kurā tika noskaidroti gada labākie sportisti valstī, bet 17. janvārī pats kāps uz Trīs Zvaigžņu balvas skatuves, lai saņemtu trofeju par mūža ieguldījumu.

Somijas pieredze

Tiekot aizslēgtam ceļam uz agresorvalstīm, Latvijas hokejs pārorientējies uz Somiju. Pagājušajā sezonā pie ziemeļniekiem spēlēja pat pieaugušo komanda Zemgale/LLU, bet šosezon nenovērtējamu pieredzi, kāda mūsu valstī nav pieejama, tur iekrāj septiņas bērnu un jauniešu vecuma vienības. Vecākajā U18 grupā, kas ir solis līdz pieaugušo hokejam, sākot ar šīs sezonas otro pusi, Somijas augstākajā līgā iekļuvusi hokeja skolas Rīga komanda. Uzsākot dalību spēcīgāko vienību saimē, rīdziniekiem ceļā pievienojās arī Sporta Avīze.

Pirmie soļi kalnu slēpošanā

Novembra otrajā pusē un decembra sākumā Latvijā valdīja perfekti laikapstākļi ziemas sportam, un kalnu slēpošanas bāzes spēja saražot lielu daudzumu sniega. Tāpēc, pat ja kādā brīdī janvārī turēsies pozitīva gaisa temperatūra, tas, visticamāk, nebūs šķērslis atklāt sezonu sacensībām Vilciņa kauss, kas bērniem ļauj spert pirmos soļus kalnu slēpošanā. Par Vilciņa kausu stāsta kalnu slēpošanas kluba Marbel Ski Team līdzdibinātāja un trenere Anna Bondare.

Sniedz drošības sajūtu

Vecākiem ne stunda nepaiet bez uztraukumiem, vai ar viņu bērniem viss ir kārtībā. Nepārtraukti atrasties līdzās un izsekot visam, ko jaunā paaudze dara, nav iespējams, jo bērni ir fiziski aktīvi, savu enerģiju izliek gan sporta stundās, gan treniņos, gan arī gluži vienkārši brīvajos brīžos. Kopā ar apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmumu Balcia ieskatīsimies, kas vecākiem ar minimāliem ikmēneša izdevumiem var sniegt drošības sajūtu par nebēdnīgajiem bērniem.

Disciplinēti un mērķtiecīgi

Jau 18 reižu pēc kārtas Latvijas čempionātā uzvarējis un divas medaļas pasaules meistarsacīkstēs savā vecuma grupā izcīnījis sporta deju pāris Jegors Prokins (14) un Poļina Karimova (14). Deju zālē pavadot ilgas stundas, viņi izvirzījuši augstus mērķus un apzinās – lai kļūtu par labākajiem, jābūt disciplinētiem un mērķtiecīgiem.

Denisa ģenerālmēģinājums

No 8. līdz 10. decembrim starptautisko sacensību Latvia Trophy ietvaros notiks arī Latvijas čempionāts daiļslidošanā, kurā solījis piedalīties mūsu labākais sportists Deniss Vasiļjevs. Šis daugavpilietim būs ģenerālmēģinājums pirms janvārī netālajā Kauņā paredzētajām Eiropas meistarsacīkstēm. Par gaidāmajām sacensībām stāsta Latvijas Slidošanas asociācijas prezidente Marika Nugumanova.

Savus lēmumus nenožēlo. Atklāta saruna ar Andri Biedriņu

Viņš bija pirmais draftētais latvietis Nacionālajā basketbolā asociācijā (NBA) un pirmais mūsu sportists, kurš noslēdzis finansiāli tik iespaidīgu līgumu. Vairākas sezonas Andris Biedriņš atradās starp NBA labākajiem, bet traumas un motivācijas problēmas viņu aizdzina pa lejupejošu līkni. Pirmajā intervijā vairāk nekā septiņu gadu laikā sportists izsaka nožēlu, ka līdzjutēji šobrīd labāk atceras neveiksmīgo viņa karjeras beigu nogriezni nekā sākuma daļā sasniegto, un atklāj, ka paspējis sailgoties pēc basketbola – spēles, ko joprojām ļoti mīl.

Burvis priecē Latviju

Šī gada 1. aprīlī Latvijas vadošais telpu futbola klubs Riga savā feisbuka kontā publicēja ziņu par viena gada līguma noslēgšanu ar slaveno portugāļu spēlētāju Rikardinju. Tolaik tas bija tikai joks, bet dažreiz joki piepildās. Tieši četrus mēnešus vēlāk Riga vēlreiz ziņoja, ka noslēguši līgumu ar Rikardinju, kurš sešas reizes atzīts par pasaules labāko spēlētāju, un šoreiz tas vairs nebija joks. Devāmies skaidrot, kāds ceļš jāveic, lai piesaistītu mūsu laiku labāko spēlētāju konkrētajā sporta veidā un kā portugāļu burvim patīk Latvijā.

Karš uz galdiņa

Jau pērn debitējusi Latvijas sieviešu izlases sastāvā pasaules olimpiādē, kur punktu skaita ziņā bija labākā no mūsējām, jaunā šaha spēlētāja Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (15) turpina pierādīt savu talantu un nesen kļuva par Eiropas čempioni U16 vecuma grupā. Tā mūsu valstij bija pirmā medaļa kontinenta meistarsacīkstēs kopš nu jau tālā 2000. gada, kad bronzu izcīnīja jaunietes pašreizējā trenere Ilze Bērziņa. Tālāk stāsta pati jaunā sportiste.

Bronzas izlases atgriešanās

Gandrīz pusgadu pēc vēsturiskās pasaules čempionāta bronzas izcīnīšanas pirmoreiz uz ledus atgriežas Latvijas hokeja izlase, kas 9. un 10. novembrī Daugavas ledus hallē aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Franciju. Par gaidāmajiem mačiem stāsta Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs.

Rīgas grandu fināls

Šogad Latvijas futbolā izteiktu pārākumu demonstrē abi spēcīgākie galvaspilsētas klubi Riga FC un RFS, tāpēc nav brīnums, ka tieši šīs vienības 25. oktobrī savā starpā spēkosies Atbildīgas spēles Latvijas kausa finālā, kas risināsies vietējo futbola līdzjutēju iecienītākajā spēļu norises vietā Skonto stadionā.

Cīņa ar sevi

Izmēģinājis dažādus sporta veidus, bet, pēc nejaušas satikšanās veikalā nokļūdams stenda šaušanā, Raiens Lukass Kukutis (16) to ļoti iemīlējis. Ar bisi šaujot pa ātri lidojošiem šķīvīšiem, sportistiem lielākā cīņa notiek pašiem ar sevi, un par labākajiem kļūst tie, kuri procesa laikā spēj pilnībā atslēgt domas. Kāds, lai izdotos labāk koncentrēties, dzied, bet iecavniekam prieku rada paša konkurentu uzmundrināšana.

Spilgti un draudzīgi. Rīgas Zeļļi

Latvijas basketbolā dzimis jauns un spilgts vārds – Rīgas Zeļļi. Idejai rodoties no pavisam ikdienišķas sarunas, jaunajā klubā nokomplektēts sastāvs, kas pirmssezonas pārbaudes spēlē pat uzvarēja valsts vicečempionus. Tomēr šobrīd par augstiem mērķiem sportiskā ziņā vienības vadība vēl nerunā – galvenais ir izveidot labu organizāciju ar stabilu finansiālo pamatu un uz zāli atvest līdzjutējus. Spilgti rozā krāsās tērptais klubs, kā pauž moto, ir vairāk nekā basketbola spēle.

Mīnusu vairs nav. Intervija ar biatlonistu Andreju Rastorgujevu

Divi gadi, kuros tika mēģināts pierādīt savu taisnību, lai izvairītos no diskvalifikācijas par antidopinga noteikumu pārkāpumiem, Latvijas labākajam biatlonistam Andrejam Rastorgujevam bijuši tik smagi, ka viņa ķermenis no uztraukumiem ievērojami novecojis. Kaut gan cīņā pret spēcīgām organizācijām uzvarēt tā arī neizdevās, sportists pagājušajā sezonā atgriezās trasē, gan sasniedzot savu visu laiku augstāko rezultātu pasaules čempionātos, gan pārī ar Baibu Bendiku izcīnot Latvijai pirmo medaļu Pasaules kausa stafetes sacensībās. Andrejs uzsver, ka visiem saviem pāridarītājiem ir piedevis un viņa dzīvē vairs mīnusu nav, jo smagāk par šiem diviem gadiem iet nevar pat teorētiski. Viņš aicina arī citus Latvijā domāt pozitīvi, baudīt dzīvi, priecāties un smaidīt.

Sasniegt gandrīz neiespējamo. Intervija ar Latvijas vadošo distanču slēpotāju Patrīciju Eiduku

Kaut arī olimpiskajās spēlēs Patrīcija Eiduka (23) debitēja jau pirms pieciem ar pusi gadiem, tikai nākamā sezona būs pirmā, kurā viņa izaugusi no U23 vecuma. Izturējusi privātajā dzīvē uzliktos pārbaudījumus un ilgstošu atrašanos bez komandas pagājušajā vasarā, kas varēja novest pie visa ieguldītā darba aizpūšanas vējā, talantīgā distanču slēpotāja savus rezultātus un izcīnītās vietas arvien kāpina, pavasarī kļūstot par Pasaules kausa ieguvēju U23 ieskaitē. Šī ir pirmā starpsezona, kurā viņa strādā pēc jaunas treniņu sistēmas, tāpēc atzīst, ka gaidāmā ziemas sezona var izvērsties par eksperimentu, tomēr mērķi sportistei saglabājas visaugstākie. "Būs interesanti redzēt, cik tālu sportists no Latvijas var tikt distanču slēpošanas elitē," saka Patrīcija.

Neatlaidības paraugstunda

Lielākais starptautiskais sporta notikums septembrī un oktobrī būs Pasaules kauss regbijā. Viens no Latvijas talantīgākajiem jaunajiem šī sporta veida pārstāvjiem ir Reinis Keiselis (16), kurš regbijam pievērsies tikai pirms diviem gadiem, bet to ļoti iemīlējis. Šis nav viegls sporta veids, tomēr māca neatlaidību un audzina gribasspēku. Tie sportistam īpaši noderēs jau nākamajā vasarā, kad kopā ar Latvijas U18 izlasi būs jāsacenšas Eiropas 12 spēcīgāko komandu vidū, jo šogad mūsējie pirmoreiz vēsturē iekļuva kontinenta meistarsacīkšu augstākajā divīzijā.

Jaunā sapņu komanda

Optimisti varbūt cerēja, bet reti kurš ticēja, ka Latvijas vīriešu basketbola izlase savā Pasaules kausa debijā, laukumā dodoties bez trim potenciālajiem līderiem un papildus tam otrajā spēlē paliekot arī bez kapteiņa, sasniegs labāko astotnieku.

Skriešanas svētki Rīgā

Lai gan bez šosezon spilgtu sniegumu demonstrējušās, bet savainojumu guvušās valmierietes Agates Caunes, toties ar daudzām pasaules zvaigznēm 1. oktobrī Rīgas centrā tiks aizvadīts vēsturē pirmais pasaules skriešanas čempionāts. Godalgas tiks dalītas pusmaratona, 5 km un jūdzes skrējienos, ekspertiem neizslēdzot iespēju, ka Latvijas galvaspilsētā tiks laboti arī pasaules rekordi. Par gaidāmo pasaules čempionātu stāsta sacensību rīkotājs Aigars Nords.

Dairis Bertāns: treneru plāns allaž strādā izcili

Latvijas basketbola izlases treneru sagatavotais plāns katrā no līdzšinējām Pasaules kausa spēlēm strādājis izcili, saka valstsvienības kapteinis Dairis Bertāns, kurš gan traumas dēļ šajā turnīrā vairs laukumā nevar doties.

Rodions Kurucs: Mums vairs nav, ko zaudēt - cīnīsimies līdz galam

Latvijas basketbola izlase pirms Pasaules kausa finālturnīra necerēja uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā, tāpēc tagad tai vairs nav, ko zaudēt, uzreiz pēc vēsturiskās uzvaras pār Brazīliju sarunā ar Sporta Avīzi un portālu Delfi teica valstsvienības spēlētājs Rodions Kurucs.