Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Uldis Rudaks

Attiecības semestra garumā

Reperis Ozols un duets Tehnikums nominēti Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai Zelta mikrofons un sāk Latvijas koncertturneju

Vilciens aiz muguras

Angļu grupa Depeche Mode nevar sūdzēties par fanu trūkumu Latvijā – koncerts, kas notiks Rīgā 20. februārī, ir izpārdots, taču šovasar DM uzstāsies arī festivālā Opener Polijā, uz kuru biļetes vēl pieejamas

Rūgtās dzērvenes

Doloresa O’Riordana 06.09.1971., Limerika–15.01.2018., Londona

Saskaiti Dona matus

Runā, ka māksla, šajā gadījumā – mūzika, kas tiek uzskatīta par vienu no mākslinieciskās izpausmes veidiem, nav nekāds sports un sacensība tajā nav vajadzīga. Jo mākslas darbiem taču jālaužas laukā ar neapturamu spēku iekšējas nepieciešamības dēļ un centieniem būt labākam par pārējiem nav vietas.

Brīva vieta mūzikai(1)

Iespēja izlādēties pēc "visa tā džeza". Apvienība Spāre izdod debijas albumu Masa

Izvēlos vieglāko(2)

Restarts nav ienācis mūsu dzīvē līdz ar datoriem – tas vienmēr ir bijis vajadzīgs mums pašiem. Ļaujies brīvprātīgi, pirms tas atnāk pats!

Viņš dzied tieši sejā

Ir zināms mūziķis, pēc kura vārda arī 2040. gadā atcerēsies 2018. gada festivālu Positivus, un viņu sauc Niks Keivs.

Vaidi un gaidi(4)

Eduarda Veidenbauma jubilejas gadā top izlase, kurā klasiķa dzeju interpretē aktuālie alternatīvās un elektroniskās mūzikas mākslinieki.

Vajag nelielu viagru(3)

Grupa Prāta vētra izsludina nākamās vasaras turneju, stāsta par savu topošo albumu, ko paredzēts izdot 2018. gada aprīlī, un skaidro, kāpēc viņiem jaunu dziesmu radīšanā vajadzīgi papildspēki – tādu praksi piekopj daudzas ilgi jau spēlējošas grupas visā pasaulē.

Kārtu kārtām – kā torti

Ģitāristu dueta Bague Duo albums pirmo reizi tiks atskaņots koncertā Mūzikas namā Daile

Neviens vairs negrib pagrabus(4)

Pagājis ceturtdaļgadsimts, kopš kluba Vecrīga telpās dzima Labvēlīgais tips ar tir-lim-pam-pam Andri Freidenfeldu (56) jeb Fredi priekšgalā. Ilgus gadus bijis Radio SWH rīta programmu vadītājs, bet tagad viņš ir ēterā no pusdienlaika un bauda nesteidzīgus rītus

Par nenozīmību

Oktobris jau kuro gadu kļuvis par rudenīgas mūzikas baudīšanas mēnesi – nupat Rīgā aizvadīts festivāls Skaņu mežs, vēl priekšā Zemlika Durbē.

Manā lopu laidarā

Grupu Auļi un Tautumeitas kopīgais albums un koncerti stāsta par cilvēku satuvināšanās ciklu no sastapšanās līdz bērnu pirmajiem kliedzieniem.

Ieteikums negulēt nemaz

Baltkrievijas grupa Super Besse atgriežas ar koncertu Rīgā un otro albumu La Nuit*

Mums visiem mazliet jāpamācās pievaldīt mēli(15)

Jānis Žilde kopā ar satelītiem izdod jaunu albumu, kurā dzied par to, kas pašam svarīgs, bet par mūsdienu lielāko izaicinājumu sauc visur uzglūnošo bezpersoniskumu, ko vajag pārvarēt, iepūšot šajā tukšumā ko siltu un iedodot dvēseli.

Votersfloids īstenībā(1)

Grandiozākais šovs, kāds jebkad skanējis Arēnas Rīga sienās. Ar šādiem vārdiem tiek vēstīts par Pink Floyd dalībnieka Rodžera Votersa koncertu Us + Them, kas notiks nākamā gada vasarā, 24. augustā.

Plates atkal griežas(3)

Cilvēki, kuriem no mūzikas vajag tikai to, lai kaut kas skan fonā, turpinās mūziku klausīties savos telefonos. Taču īsti melomāni jau vairākus gadus klausās vinila plates, atgriežas arī kasetes, un pat pēdējos gados nežēlastībā kritušais kompaktdisks atkal tiek vērtēts augstāk nekā faili datorā vai telefonā, kuru iegūšanas ceļš paliek uz katra paša sirdsapziņas.

Kalendārs ir tikai papīrs

Fink jeb Fina Grīnola atkāpšanās no elektroniskās mūzikas uz akustisko lielā mērā notikusi, pateicoties sadarbībai ar Eimiju Vainhausu, vēl pirms viņa kļuva slavena.

Pazaudē programmu!

Neplānoti piedzīvojumi ir labākie, kas ar mums var atgadīties. Slavenais vācu dīdžejs Westbam uzstājas Vecrīgā? Jā, viņš arī ir cilvēks.

Vēsture deju ritmos

Rīgas Starptautiskā kinofestivāla programmā – filma par deju mūzikas kultūras vēsturi, kurā ievērojamu lomu spēlējuši latviešu mākslinieki.

Vētra, sniegs, Ņujorka

Vēl viens skumjš mūzikas slavenību attiecību stāsts – džeza trompetists Lī Morgans un viņa sieva Helēna

Intervija ar dziedātāju Martu Kristiānu Kalniņu. Man tāda bilde atmiņā ir(1)

Imanta Kalniņa dziesmas turpina skanēt. Grupa Autobuss debesīs un kamerorķestris Sinfonietta Rīga Dzintaru koncertzālē piedāvās arī kaut ko iepriekš nedzirdētu. Solists Marts Kristiāns Kalniņš pieļauj, ka grupai varētu rasties kaut kas jauns arī ierakstu formātā, kaut arī pašlaik viņš vairāk muzicē ar kolektīvu Raxtu raxti

Nejautā Aigaram!

Jumpravas Aigaru dienas koncertā parādījusies grupa Nejautā solās atkal būt. Ne vien paši mūziķi, bet arī klausītāji gadiem alka šīs apvienošanās.

Rudentiņis – bagāts vīrs(1)

Laiks skapjos meklēt siltās jakas vai pārcelties uz telpām – to dara mūziķi un aicina viņiem pievienoties arī klausītājus.