Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +23 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 25. jūnijs
Maiga, Milija

LNB izstāde Paātrinājums

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 8. st., Mūkusalas 3

Atklāta izstāde Paātrinājums: latviešu grāmatniecības īsais ceļš no aizbildniecības līdz patstāvīgai nozarei 19. gadsimtā. Izstādes pamatideja – akcentēt grāmatas nozīmi latviešu rakstu kultūras saglabāšanā un attīstībā, iezīmējot Latvijas vēsturisko novadu grāmatniecības darbinieku lomu un ieguldījumu grāmatu un zināšanu izplatībā.

29. februāris – 1. septembris

Ieeja bez maksas

Edītes Pauls-Vīgneres izstāde Vecums rotaļājas

Ola Foundation, Ķīpsala, Ogļu iela 12A

Ola Foundation telpās būs skatāma tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres izstāde, kurā līdzās viņas darbiem eksponētas arī dēla Paula Vīgnera asamblāžas. Edīte ir viena no spilgtākajām un atraktīvākajām Latvijas 20. gadsimta otrās puses mākslas ainas personībām, kuras kreativitāte, ekspresija, naratīvi, daudzslāņainība, vēriens un formālais novatorisms savu nospiedumu atstājis ne tikai tekstilmākslas žanriski strikti nospraustajās robežās (lai arī viņa cieši saistīta ar procesiem, kuru balsts bija 1961. gadā Latvijas Mākslas akadēmijā nodibinātā tekstilmākslas nodaļa, kas šo mediju Latvijas mākslas telpā padarīja par būtisku lielumu).

1. marts – 30. jūnijs

Izstāde Pēcnāves dzīve. Piemiņas prakses un muzejs

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Ukrainas neatkarības iela 1

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja pārdefinēšanas ietvaros būs skatāma izstāde Pēcnāves dzīve. Piemiņas prakses un muzejs. Tā tapusi, pārcilājot muzeja krātuvēs noglabātās vēstures liecības, kas – līdzīgi atmiņām – laika gaitā sākušas balēt un irt. Izraudzītā tēma saistīta ar paaudžu nomaiņu Latvijas muzejos. Tās pamatā ir pieļāvums, ka padomju okupācijas laikā dibinātiem vēstures muzejiem ir traumēta atmiņas funkcija vai arī tie kalpojuši gluži citam nolūkam – piemiņai kā ideoloģizētai godināšanas formai.

1. marts – 31. augusts

Atjaunināta ekspozīcija (Ne)zūdošais mantojums

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļa, Zāģeru iela 7

Jaunās ekspozīcijas sadaļas uzmanības centrā ir reprezentatīvi priekšmeti, kas 1918.–1940. gadā apliecināja Latvijas valstiskumu, bet 20. gadsimta okupācijas varu maiņās tika pārvietoti, slēpti vai nodoti aizmirstībai.

25. novembris, 2023 – 1. augusts

Izstāde Ventspilnieces drēbju skapis 20. gs. 50.-80. gadi

Ventspils muzejs, Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17

Tiks atklāta Ventspils muzeja krājuma un privātkolekciju izstāde ar vilinošu nosaukumu Ventspilnieces drēbju skapis 20. gs. 50.-80. gadi, kurā varēs iepazīt minētā laika liecības – gan tērpu un aksesuāru veidolā, gan šuvēju un viņu klientu atmiņu stāstos.

17. novembris, 2023 – 1. septembris

Izstāde Bilderlingshof-Bilderiņi-Bulduri

Bulduru Izstāžu nams, Muižas iela 6 Jūrmala

Izstāde iepazīstina gan ar zināmiem, gan ar līdz šim nezināmiem notikumiem, faktiem un attēliem, kas stāsta par Bulduriem. Izstādes autori nepretendē uz visaptverošu vēstures izklāstu, jo tā ir tikai sākums turpmākai Bulduru izpētei, lai plašākās telpās izveidotu pastāvīgu ekspozīciju. Joprojām trūkst informācijas un ir daudz neskaidrību un noslēpumu, kuri tāpat kā Bulduru monētu depozīts, kas apskatāms izstādē, nav līdz galam atminēti.

26. oktobris, 2023 – 30. decembris

Ekspozīcija Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jaņa Rozentāla laukums 1

Jaunā ekspozīcija veltīta Latvijas laikmetīgās mākslas avangardiskajai lomai mūsu valstiskās neatkarības atgūšanas periodā, kad Mihaila Gorbačova 1985. gadā iniciētās atklātības un pārbūves politikas iespaidā sabiedrībā, tai skaitā rakstnieku, mūziķu, mākslinieku vidē, aizsākās ievērojami liberalizācijas procesi. Tie iedvesmoja Latvijas sabiedrību un ietekmēja arī politisko lēmumu pieņemšanu. Šis nesenās vēstures laikposms, kad māksla kļuva par pretošanās formu un pārmaiņu veicinātāju, atgādina mums kultūras un radošās brīvības nozīmi.

3. februāris, 2023 – 12. janvāris, 2025