Laika ziņas
Šodien
Migla
Sestdiena, 27. jūlijs
Marta, Dita, Dite

Izstāde Bezdarbības māktie ziloņi

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 1. st., Mūkusalas 3

Tiks atklāta laikmetīgās mākslas autora Kriša Salmaņa izstāde Bezdarbības māktie ziloņi. Izstādes izpētes procesā mākslinieks tikās ar visdažādākajiem bibliotēkas speciālistiem – indeksētājiem, mākslas krājuma glabātājiem, grāmatniecības vēsturniekiem un citiem. Guvis ieskatu tās attālākajās krātuvēs, mākslinieks bibliotēku rāda kā spoguļu labirintu, kurā ceļā uz mērķi apmeklētāju vada bibliotekāru izstrādātie meklēšanas rīki.

4. aprīlis – 21. septembris

Izstāde Ķermeņa dzeja. Aisedora Dunkane, Raimonds Dunkans un plastiskās dejas tradīcija Latvijā 20. gadsimta 20.–30. gados

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Elizabetes iela 57a, dz. 26

Izstādē eksponēti Aleksandras Beļcovas darbi no R. Sutas un A. Beļcovas muzeja krājuma, fotomateriāli no Rakstniecības un mūzikas muzeja kolekcijas, Raimonda Dunkana zīmējumi no Lietuvas Teātra, mūzikas un kino muzeja Viļņā, kā arī Cuguharu Fužitas pašportrets no privātkolekcijas Latvijā.

5. marts – 1. februāris, 2025

Venēcijas biennāles paviljons Galerijā Centrs

T/C Latvija, Galerija Centrs

Galerijā Centrs uz Rīdzenes ielas tiks atklāts Venēcijas biennāles 18. arhitektūras izstādei radītais paviljons - T/C Latvija (TCL). Izstādi Venēcijā sešu mēnešu laikā apmeklēja gandrīz 300 000 skatītāju, tā nokļuva daudzu pamanāmu profesionālo mediju ziņu slejās, un bija viena no šī gada visapspriestākajām nacionālajām ekspozīcijām.

1. marts – 1. augusts

LNB izstāde Paātrinājums

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 8. st., Mūkusalas 3

Atklāta izstāde Paātrinājums: latviešu grāmatniecības īsais ceļš no aizbildniecības līdz patstāvīgai nozarei 19. gadsimtā. Izstādes pamatideja – akcentēt grāmatas nozīmi latviešu rakstu kultūras saglabāšanā un attīstībā, iezīmējot Latvijas vēsturisko novadu grāmatniecības darbinieku lomu un ieguldījumu grāmatu un zināšanu izplatībā.

29. februāris – 1. septembris

Ieeja bez maksas

Izstāde Pēcnāves dzīve. Piemiņas prakses un muzejs

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Ukrainas neatkarības iela 1

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja pārdefinēšanas ietvaros būs skatāma izstāde Pēcnāves dzīve. Piemiņas prakses un muzejs. Tā tapusi, pārcilājot muzeja krātuvēs noglabātās vēstures liecības, kas – līdzīgi atmiņām – laika gaitā sākušas balēt un irt. Izraudzītā tēma saistīta ar paaudžu nomaiņu Latvijas muzejos. Tās pamatā ir pieļāvums, ka padomju okupācijas laikā dibinātiem vēstures muzejiem ir traumēta atmiņas funkcija vai arī tie kalpojuši gluži citam nolūkam – piemiņai kā ideoloģizētai godināšanas formai.

1. marts – 31. augusts

Atjaunināta ekspozīcija (Ne)zūdošais mantojums

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļa, Zāģeru iela 7

Jaunās ekspozīcijas sadaļas uzmanības centrā ir reprezentatīvi priekšmeti, kas 1918.–1940. gadā apliecināja Latvijas valstiskumu, bet 20. gadsimta okupācijas varu maiņās tika pārvietoti, slēpti vai nodoti aizmirstībai.

25. novembris, 2023 – 1. augusts

Izstāde Ventspilnieces drēbju skapis 20. gs. 50.-80. gadi

Ventspils muzejs, Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17

Tiks atklāta Ventspils muzeja krājuma un privātkolekciju izstāde ar vilinošu nosaukumu Ventspilnieces drēbju skapis 20. gs. 50.-80. gadi, kurā varēs iepazīt minētā laika liecības – gan tērpu un aksesuāru veidolā, gan šuvēju un viņu klientu atmiņu stāstos.

17. novembris, 2023 – 1. septembris

Izstāde Bilderlingshof-Bilderiņi-Bulduri

Bulduru Izstāžu nams, Muižas iela 6 Jūrmala

Izstāde iepazīstina gan ar zināmiem, gan ar līdz šim nezināmiem notikumiem, faktiem un attēliem, kas stāsta par Bulduriem. Izstādes autori nepretendē uz visaptverošu vēstures izklāstu, jo tā ir tikai sākums turpmākai Bulduru izpētei, lai plašākās telpās izveidotu pastāvīgu ekspozīciju. Joprojām trūkst informācijas un ir daudz neskaidrību un noslēpumu, kuri tāpat kā Bulduru monētu depozīts, kas apskatāms izstādē, nav līdz galam atminēti.

26. oktobris, 2023 – 30. decembris

Ekspozīcija Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jaņa Rozentāla laukums 1

Jaunā ekspozīcija veltīta Latvijas laikmetīgās mākslas avangardiskajai lomai mūsu valstiskās neatkarības atgūšanas periodā, kad Mihaila Gorbačova 1985. gadā iniciētās atklātības un pārbūves politikas iespaidā sabiedrībā, tai skaitā rakstnieku, mūziķu, mākslinieku vidē, aizsākās ievērojami liberalizācijas procesi. Tie iedvesmoja Latvijas sabiedrību un ietekmēja arī politisko lēmumu pieņemšanu. Šis nesenās vēstures laikposms, kad māksla kļuva par pretošanās formu un pārmaiņu veicinātāju, atgādina mums kultūras un radošās brīvības nozīmi.

3. februāris, 2023 – 12. janvāris, 2025