Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -3 °C
Apmācies
Svētdiena, 27. novembris
Lauris, Norberts

Literatūra

Decembra sākumā Rīgā norisināsies ikgadējie Prozas lasījumi

Rīgas kultūrvietās, bibliotēkās, kafejnīcās un bāros no 5. līdz 11. decembrim norisināsies starptautiskā literatūras festivāla “Prozas lasījumi 2022” pasākumi, kurus bez maksas aicina apmeklēt ikvienu interesentu. Šogad caurvijas tēma festivālam ir aktuālais patvertnes, patvēruma un slēptuves jautājums.

Bērnu grāmatu izdevniecība Liels un mazs Rīgas Grāmatu svētkos aicina apmeklēt plašu programmu

Nedēļas nogalē, 4. un 5. novembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Rīgas Grāmatu svētki. Arī bērnu grāmatu izdevniecība Liels un mazs piedalīsies grāmatu svētkos un aicina lielos un mazos lasītājus gan apmeklēt svētkus kopumā – iepazīties ar jaunākajām grāmatām un iegādāties tās par izdevīgākām cenām, gan LNB 1.izstāžu zālē apskatīt sērijas Bikibuks oriģinālilustrāciju izstādi BikiMETRS, gan piedalīties sarunā par lasītpratību un klausīties dziesmas koncertā BikiDZIESMA.

Nedēļas nogalē norisināsies Rīgas Grāmatu svētki

Rīgas Grāmatu svētki šogad notiks 4. un 5. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur tiksies dažādu paaudžu lasītāji, autori, mākslinieki un izdevēji, informēja svētku rīkotāji Latvijas Grāmatizdevēju asociācija.

Latvija Frankfurtes grāmatu tirgū piedalās ar pasākumu programmu un ilustrāciju izstādi

Laikā no 19. līdz 23. oktobrim platforma Latvian Literature sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) organizē Latvijas valsts dalību Frankfurtes grāmatu tirgū (Frankfurter Buchmesse). Tirgus laikā Frankfurtē notiks četri ar Latvijas literatūru saistīti pasākumi un arī – kāda īpaša pārsteiguma ballīte, informēja platformas Latvian Literature pārstāvji.

Darbu sāk Latvijas Literatūras gada balvas jaunā ekspertu komisija

Jau šobrīd norit gatavošanās vienam no centrālajiem notikumiem Latvijas literatūrā – Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA), kas ik pavasari tiek pasniegta spožākajiem pašmāju autoriem piecās nominācijās. Jaunā ekspertu komisija sākusi 2022. gada literārā devuma izvērtēšanu.