Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Literatūra

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atzīmēs Grāmatu draugu ķēdes desmitgadi

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) 2024. gada 18. janvārī plkst. 15.00, atzīmējot Grāmatu draugu ķēdes desmitgadi, norisināsies simboliska akcija, kurā LNB darbinieki aicinās bibliotēkas apmeklētājus improvizētā grāmatu ķēdē pāri ātrijam no rokas rokā nodot un svinīgi ievietot grāmatu dāvinājumus Tautas grāmatu plauktā 4. stāvā.

Pie skatītājiem atgriežas literāro ceļojumu raidījums Literatūre

Sākot ar 20. janvāri, raidījumā Literatūre 8 rakstnieki, kuri vairs neraksta, nokļūs vienā mijiedarbības laukā ar 8 mūsdienu autoriem, un viņu pasaules pārklāsies. Literārās attiecības pa pāriem būs apskatāmas LTV1 ēterā katru otro sestdienu, pussešos vakarā un jebkurā laikā interneta platformā Replay.lv.

Vairāk interesē Ziepniekkalns, nevis Tortuga. Grāmatu sērijā 100 kartes apkopoti 39 Latvijas pilsētu 100 vēsturiskie plāni © DIENA

Saka, ka nevar iekāpt vienā upē, bet mēs jau esam to izdarījuši trešo reizi. Objektīvi mēs vairs neizdodam tik daudz tādu karšu, kādas ir ierasts redzēt Jāņa sētas darbībā. Dzīve ir mainījusies, un kartes ir pārcēlušās uz digitālo vidi. Tāpēc mēs mēģinām savu misiju realizēt šādā veidā – saka Jāņa sētas valdes priekšsēdētājs Mareks Kilups.

Ar stāstu Breiveiba konkursā Latgales prozas lasījumi 2023 uzvar Ilze Sperga

Ceturtdien, 7. decembrī, Rēzeknē un tiešraidē internetā notika literārā konkursa Latgales prozas lasījumi 2023 noslēguma pasākums Proza i karbonadis, kas bija viens no literatūras festivāla Prozas lasījumi notikumiem. Šī gada konkursā vislielāko žūrijas punktu skaitu saņēma un par uzvarētāju kļuva literāte, literatūrzinātniece Ilze Sperga ar stāstu Breiveiba.

Jāņa Akuratera muzejā svinēs Akuratera mājas deviņdesmitgadi

Jāņa Akuratera muzejs 30. novembrī plkst. 18.00 aicina uz pasākumu Akuratera mājai – 90, kurā gaidāms gan atskats uz dažiem notikumiem mājas vēsturē, gan viesu uzrunas un veltījumi, gan arī pirmizrāde, informēja Jāņa Akuratera muzeja vadītāja Maira Valtere.

Latgales prozas lasījumu pasākumi notiks Rēzeknē un Rīgā

No 3. līdz 10. decembrim notiks literatūras festivāls Prozas lasījumi, kura laikā 4. decembrī Rīgā un 7. decembrī Rēzeknē uz pasākumiem – lekciju, diskusiju un literatūras konkursa noslēgumu – aicina konkurss Latgales prozas lasījumi 2023.

LNB izstādē Vai grāmatai ir knābis? palīdz bērniem atrast lasītprieku

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 7. stāvā 27. novembrī plkst. 11.00 tiks atklāta izstāde bērniem Vai grāmatai ir knābis?. Izstādi rīko LNB Atbalsta biedrība, tās autori ir māksliniece Rūta Briede, dzejniece Inese Zandere un dizainers Artis Briedis, informēja LNB Atbalsta biedrības pārstāve Sanita Kitajeva.